POW najlepsze w turnieju dla dzieci

2017-12-15 12:29:15

POW najlepsze w turnieju dla dzieci

Szesnaście drużyn wzięło udział w V Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa, zorganizowanym przez Radę OPZZ Powiatu Bełchatowskiego. Związkowe zawody wygrała ekipa z osiedla Żołnierzy POW.

Dwudniowe zawody w Szkole Podstawowej nr 12 rozpoczęły się w sobotę od rozgrywek w czterech grupach. W niedzielę zaś po dwa najlepsze zespoły z grup zmierzyły się w fazie pucharowej.

W ćwierćfinałach drużyna BETRANS pokonała zespół HUMAXU 2:0, VORIS uległ w karnych pierwszej drużynie ELEKTROWNI 1:3, druga drużyna ELEKTROWNI pokonała zespół JOKA 2:1, a drużyna POW pokonała KNAUF 1:0.

W pierwszym półfinale BETRANS zmierzył się z ELEKTROWNIĄ I, która nie dała szans swojemu rywalowi wygrywając 4:1. Ciekawie było w drugium półfinale, gdzie gracze z POW pokonali 3:1 drugi zespół ELEKTROWNI.

Te same cztery drużyny rozdzieliły miedzy siebie medale. W meczu o brąz BETRANS pokonał ELEKTROWNIĘ II 2:1, a wielki finał przyniósł pewne zwycięstwo drużynie POW, która pokonała ELEKTROWNIĘ I 3:0.

Najlepszym zawodnikiem turnieju i jednocześnie królem strzelców został zawodnik drużyny POW - Dawid Pałyska. Zdobył w zawodach 11 goli. Natomiast najlepszym bramkarzem wybrany został Zbigniew Rojek z drużyny ELEKTROWNI I.

Związkowy turniej OPZZ miał charakter charytatywny. Z własnych składek drużyny uzyskały ponad 7 tys. zł. Do tego odbyły się również licytacje gadżetów - koszulki PGE GKS z autografami piłkarzy, koszulki Mariusza Wlazłego oraz piłki PGE Skry, również z podpisami. Zebrane środki zostaną przekazane bełchatowskiemu Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych "Przystań".  

Część licytacji jeszcze trwa. Do kupna został szalik GKS Bełchatów, limitowana wpinka i pendrive GKS Bełchatów z okazji 40-lecia klubu, miesięczny voucher na posiłki w firmie WERONA oraz limitowana edycja długopisów firmy PIÓRA POLSKIE ufundowana przez PGE GIEK Bełchatów.
Więcej informacji dotyczących licytacji u organizatorów Tomasz Osowski tel. 693 183 100 oraz Wiesław Kisiel 500 157 527

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 639128 odwiedzin