Nazwijmy ulicę imieniem Mariana Sobutkowskiego

2017-12-14 13:51:29

Nazwijmy ulicę imieniem Mariana Sobutkowskiego

Czy Marian Sobutkowski będzie patronem bełchatowskiej ulicy? Jest taki pomysł. Trwa zbiórka podpisów do rady miejskiej o nazwanie jednej z ulic imieniem wybitnego działacza bełchatowskiego sportu. BELsport.pl włącza się promocję tej idei. Podpisać się pod nią może każdy z Was.

Pomysł nazwania jednej z miejskich ulic imieniem Mariana Sobutkowskiego już w trakcie pogrzebu wysunął Jacek Zatorski, rady powiatu i prezes Bełchatowskiego Szkolnego Związku Sportowego. Petycję z uzasadnieniem do Rady Miejskiej w Bełchatowie złożył zarząd LKS Stomil Bełchatów, którego Marian Sobutkowski był założycielem.

391.jpg

Każdy, któremu leży na sercu uhonorowanie Mariana Sobutkowskiego może podpisać się pod wnioskiem do miejskich radnych. Można tego dokonać w sklepie rowerowym Lider Bogdana Stasiaka, wychowanka i trenera kolarzy w LKS Stomil, przy ul. Czaplinieckiej 63 (czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10-17, w soboty 10-14).

Przymnijmy, że Marian Sobutkowski zmarł 16 listopada, w wieku 80 lat. Został pochowany na Bełchatowskim cmentarzu. Był rodowitym bełchatowianinem. W 1962 roku założył klub LKS Stomil Bełchatów (wówczas jako LZS Bełchatów). Był trenerem, działaczem, wychowawcą wielu pokoleń bełchatowskiej młodzieży. Organizował wyścigi, m.in. o Wielką Nagrodę Bełchatowa oraz Memoriał Henryka Łasaka. Niewykluczone, że ten drugi wyścig już od przyszłego roku będzie nosił imię Memoriału Mariana Sobutkowskiego.

Przeczytaj więcej o Marianie Sobutkowskim:
* Pół wieku Mariana Sobutkowskiego w bełchatowskim sporcie
* Marian Sobutkowski odebrał klucze do bram miasta
* Rajska Jabłoń Mariana Sobutkowskiego
* Zmarł Marian Sobutkowski

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 681249 odwiedzin