Sukces zapaśników GKS u siebie

2017-11-29 22:25:01

Sukces zapaśników GKS u siebie

GKS Bełchatów był gospodarzem mistrzostw województwa łódzkiego w zapasach klasycznych. Zawody w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 12 na Binkowie okazały się owocne w medale dla zapaśników GKS.

Mistrzostwa województwa łódzkiego wpisały się w obchody czterdziestolecia GKS Bełchatów. Sekcja zapaśnicza w klubie funkcjonuje od 1979 roku, czyli prawie od początku. Turniej w SP 12 przyciągnął reprezentantów pięciu klubów z województwa. W sumie wystartowało ok. 70 zapaśników stylu grecko-rzymskiego, z kategorii wiekowych młodzika (roczniki 2003-2005) oraz kadeta (2001-2003).

Bardzo dobrze zaprezentowali się gospodarze. Młodzicy GKS wygrali nawet klasyfikację klubową. - Moi podopieczni wyprzedzili takie potęgi jak AKS Piotrków Trybunalski i PTC Pabianice - podkreśla Janusz Włastowski, trener młodzików GKS, który w zawodach wystawił trzynastu zawodników i wszyscy sięgnęli po medale.

Złote krążki wywalczyli: Igor Jasiński w kategorii wagowej do 66 kg, Norbert Kubik w kategorii do 73 kg oraz Dominik Proszak w kategorii do 100 kg. Srebrne medale na szyję przywdziali: Tomasz Starczyk (kat. 59 kg), Wiktor Majda (73 kg) i Piotr Drygowski (100 kg). Aż siedem razy młodzicy GKS stawali na najniższym stopniu podium. Brązowe krążki zdobyli: Aleksander Kaniowski, Krystian Michalski, Krystian Mizeracki, Kamil Majda, Jakub Rzepecki, Maciej Łakomy, Piotr Klimczyk.

Trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej (za AKS i PTC) zajęli kadeci GKS prowadzeni przez trenera Andrzeja Olczyka. Z sześciu zawodników, pięciu zdobyło medale. Złoto w kategorii do 100 kg wywalczył Mateusz Ossowski. W kategorii do 85 kg drugi był Szymon Mielczarek, a trzecii Piotr Zatorski, zaś w kategorii do 76 kg srebro wywalczył Klaudiusz Matyja, a brąz Mateusz Bruchajzer. - O pechu może mówić Piotr Zerka, który w pierwszej walce złamał rękę i musiał wycofać się z zawodów - mówi trener Andrzej Olczyk.

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 637730 odwiedzin