Cztery medale Gortata w Pucharze Polski!

2017-11-23 16:41:52

Cztery medale Gortata w Pucharze Polski!

W ubiegły weekend w Opolu odbył się na zasadach kick-boxingu otwarty Puchar Polski Taekwondo. Na zawodach tych zameldował się oczywiście bełchatowianin – Krystian Gortat, który startując w czterech konkurencjach w kategorii seniora zdobył w każdej z nich medale.

- Jeśli chodzi o zawody, dowiedziałem się o nich niecałe dwa tygodnie wcześniej więc czasu na przygotowanie było bardzo mało – podkreśla 20-latek. To nie był jedyny powód do zmartwień Krystiana. - W pierwszej konkurencji technik specjalnych źle kopnąłem w deskę zawieszoną nad głową i nabawiłem się kontuzji prawej nogi, jednak nie przeszkodziło mi to wygrać całą konkurencję – zaznacza Gortat.

Krystian Gortat w walkach startował w dwóch kategoria. Pierwsza z nich to lightcontact -72 kg (wnosząc na wagę 68,5 kg) w której bełchatowianin zdobył brązowy medal. W drugiej kategorii semicontact – 175 cmzawodnik taekwondo również zajął trzecie miejsce, który swojego faworyta pochodzącego z Wołomina pokonał w bardzo widowiskowym stylu:Ponadto bełchatowianin w układach tradycyjnych uplasował się na 2. miejscu, a z kolei w technikach specjalnych, pokonując kolejnego faworyta zdobył upragnione złoto.


- Całe zawody i ich przebieg oraz poziom można ocenić bardzo wysoko. Wszystkie konkurencje przebiegały dosyć sprawnie. Jedyny minus to dwie konkurencje rozgrywane jednocześnie, z jednego ringu biegłem na drugi, ponieważ tam już czekał na mnie przeciwnik – podsumowuje zawodnik.

Mimo tego, że Krystian Gortat jest dopiero 20-letnim człowiekiem, ma już na swoim koncie bardzo wiele osiągnięć sportowych w taekwondo, ale także i swoją szkółkę Knock-Out Team Bełchatów - Krystian Gortat, której prowadzenie sprawie mu wiele przyjemności, a jego podopieczny dostarczają mu sporo energii.

- Sezon dopiero się rozpoczął, a my już mocno zaznaczyliśmy swoją obecność. Wiem, że to nie jedyne medale, które wrócą ze mną do Bełchatowa. Mam fantastycznych ludzi wokół siebie, wszystkie dzieci w klubie, które mocno trzymają kciuki za trenera Krystiana i mój team, który jest zawsze w narożniku. Bez nich, sukcesów nie będzie – kończy bełchatowianin.

fot. Facebook / Knock-Out Team Bełchatów - Krystian Gortat

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 637722 odwiedzin