Filip Karbownik na podium MŚ!

2017-11-15 19:53:31

W Budapeszcie odbyły się Mistrzostwa Świata w Kick-boxingu. Z bardzo dobrej strony na tych zawodach pokazał się bełchatowianin - Filip Karbownik, który stanął na najniższym stopniu podium zdobywając brązowy medal. Ogółem na Węgrzech reprezentanci Polski wywalczyli 31 medali.

Znakomity występ biało-czerwonych to aż 12 złotych krążków, 4 srebrne medale i 15 brązowych. Jednym słowem nasi kick-boxerzy zaprezentowali się wyśmienicie. W kategorii do 81 kg brąz zdobył bełchatowianin Filip Karbownik, który swój półfinał z reprezentantem Rosji przegrał przed czasem. - Sędzia zakończył pojedynek w drugiej rundzie - informuje zawodnik. Wcześniej za to pokonał po prawdziwej ringowej wojnie Łotysza Mikalauskasa Valerijsa.

Rangę tej imprezy podkreśla fakt, że jest to druga w hierarchii światowej impreza kick-boxerska po  teogorcznej edycji The World Games 2017 we Wrocławiu. Sumując w Mistrzostwach Świata na Węgrzech udział wzięło 1400 zawodników z blisko 60 krajów.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 543910 odwiedzin