Przełajowa jesień Natalii Krześlak

2017-11-10 22:57:12

Przełajowa jesień Natalii Krześlak

Rewelacyjną jesień w wyścigach przełajowych notuje Natalia Krześlak z LSKK Lityński Bełchatów. W pięciu wyścigach nie schodziła z podium, wygrała dwie edycje Orlen Pucharu Polski. Świetnie spisuje się też juniorka Patrycja Hałubińska.

Sezon szosowy w kolarstwie już się zakończył, ale kolarze LSKK Lityński nie odpoczywają. Jesień to czas startów w wyścigach przełajowych. Rewelacyjnie radzi sobie w nich Natalia Krześlak. Nowa zawodniczka LSKK Lityński startowała pięć razy i za każdym razem wchodziła na podium. Zaczęła od dwóch drugich miejsc w Kluczewsku i Poraju. Potem rozpoczął się cykl Orlen Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. Natalia była trzecia w Mikołowie. Ale dwie kolejne edycje padły już jej łupem. Była najlepsza w wyścigach juniorek młodszych w Strzelcach Krajeńskich i Zielonej Górze.- Jak na zawodniczkę, która jeździ stosunkowo niedługo, Natalia cspisuje się bardzo dobrze - ocenia Stefan Piasecki, trener kolarzy LSKK Lityński. - Jest naszą nadzieją na mistrzostwa Polski w przełajach. Ale spokojnie, jak będzie za dwa miesiące, to dopiero zobaczymy.

Przełajowe mistrzostwa Polski odbędą się w połowie stycznia w Koziegłowach. W najbliższą niedzielę właśnie tam, na trasie mistrzostw zawodnicy i zawodniczki będą mieli okazję się sprawdzić w wyścigu.

Z optymizmem mistrzowskiego startu należy wypatrywać u juniorki Patrycji Hałubińskiej. Ona także spisuje się świetnie. - Ma trzy rywalki, które na razie są poza jej zasięgiem, ale kiedy ich nie ma na wyścigach, to potrafi wygrywać i to cieszy, że wykorzystuje szanse - ocenia formę swojej podopiecznej trener Piasecki.

Patrycja wygrała ostatni wyścig Orlen Pucharu Polski w Zielonej Górze. Wcześniej w Strzelcach Krajeńskich była druga, a w Mikołowie czwarta. Wcześniej, przed startami pucharowymi plasowała się na 3. miejscu w Poraju i 9. w Kluczewsku.

W tej samej kategorii startuje Karolina Stępień, która, jak mówi trener Piasecki, ciągle nabiera pewności siebie na rowerze, po groźnym upadku, który zaliczyła na początku sezonu. Przełajowy sezon zaczęła od 8. lokaty w Kluczewsku, potem było piąte miejsce w Poraju. W zawodach Orlen Pucharu Polski była szósta w Mikołowie i piąta w Strzelchach Krajeńskich, by ostatnio zająć drugie miejsce w Zielonej Górze.

- Wielkie postępy zrobił też Łukasz Nowicki, który plasuje się w czołówce chłopaków - ocenia trener.

Pucharowe starty zaczął wprawdzie od 17. miejsca, ale potem dwukrotnie był piąty w Strzelcach Krajeńskich i Zielonej Górze. Przed startami Pucharowymi notował 8. i 5. lokatę.

Dodajmy jeszcze, że w minioną niedzielę odbył się Wyścig Niepodległości w Łagiewnikach koło Łodzi. W kategorii młodziczek najlepsza okazała się Maja Naturalna.

Przypomnijmy, że sezon szosowy kolarki LSKK Lityński zakończyły miejscem tuż za podium mistrzostw Polski parami. W Godzieszach Wielkich para Karolina Stępień i Natalia Krześlak zajęły czwarte miejsce.

 

Fot. LSKK Lityński Bełchatów

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 780181 odwiedzin