Nowy dyrektor sportowy GKS!

2017-11-10 21:03:46

Nowy dyrektor sportowy GKS!

Niespełna półtora roku stanowisko dyrektora sportowego w GKS-ie nie było obsadzone, a od tej pory za transfery odpowiadali w większości trenerzy, którzy otrzymywali od prezesa Rydza wolną rękę. Teraz powinno się to zmienić. Od piątku funkcję tą pełni Marcin Węglewski.

Z pewnością nowego dyrektora sportowego nie trzeba nikomu przedstawiać. 39-latek w przeszłości przez 15 lat reprezentował biało-zielono-czarne barwy. Po zakończeniu piłkarskiej kariery Węglewski rozpoczął pracę jako trener grup młodzieżowych. Od 2006 do 2008 roku pełnił funkcję trenera-asystenta na ławce trenerskiej GKS-u kiedy to pierwszym szkoleniowcem "Brunatnych" był Orest Lenczyk czy Jan Złomańczuk.

Po odejściu ze Sportowej - Marcin Węglewski nie próżnował. Od lipca 2008 roku do marca 2017 roku 39-latek był asystentem pierwszego trenera w drużynach takich jak: Widzew Łódź, Jagiellonia Białystok, Polonia Warszawa, Ruch Chorzów, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Pogoń Szczecin i Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Węglewski był także tymczasowym, pierwszym trenerem "Słoników" z Niecieczy w jedenastu spotkaniach.

Ostatni raz funkcję dyrektora sportowego GKS pełnił niespełna półtora roku temu Jacek Krzynówek, który w nienajlepszych relacjach z kibicami odszedł z klubu. Wówczas trenerem "Brunatnych" był Rafał Ulatowski, prezesem Krzystof Nowicki, a wszystko to odbyło się na kolejkę przed końcem rozgrywek I ligi kiedy to GKS był już pewny spadku klasę niżej.

Trzeba przyznać, że kibice odzwyczaili się od tego, że ktoś zajmuje stanowisko dyrektora sportowego w klubie. Czy Marcin Węglewski w stu procentach będzie odpowiadał za ruchy transferowe, czy jednak trener Mariusz Pawlak będzie miał również na rynku transferowym swój udział? Z pewnością dowiemy się tego niebawem, bo do końca roku bełchatowianie rozegrają jeszcze trzy spotkania w lidze, a potem przyjdzie czas na zimowe okienko transferowe i przygotowania do ciężkiej wiosny.

fot. www.gksbelchatow.com

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 613164 odwiedzin