XV Bieg Niepodległości za nami

2017-11-10 12:13:39

XV Bieg Niepodległości za nami

Blisko 300 uczestników wzięło udział w czternastu biegach XV Biegu Niepodległości, które odbywało się pod hasłem "Zabiegamy o pamięć". Amatorzy biegania rywalizowali na alejach parku przy Muzeum Regionalnym, a zdaniem organizatorów, była to piękna formuła manifestacji swej przynależności narodowej.

Bełchatowski Bieg Niepodległości ma już swoją długoletnią tradycję, a od początku działa przy nim Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny. - Zainteresowanie tym biegiem nie słabnie i cieszę się, że w taki sposób, na sportowo, możemy zabiegać o pamięć oraz wspomnieć to, co miało miejsce w 1918 roku - tłumaczy Dariusz Rybarczyk, przedstawiciel klubu, w rozmowie z MCS Bełchatów. Uczestnicy zawodów w zależności od kategorii wiekowej mieli do pokonania dystans od 600 m do 2 km.

- Cieszy mnie bardzo wysoki poziom sportowy tej imprezy, a wśród startujących mogliśmy spotkać uczniów, którzy zdobywają medale Mistrzostw Polski lub też zaczynają swoją przygodę z "królową sportów" osiągając sukcesy np. na arenie wojewódzkiej. W wyniku tego bardzo trudno było chwilami znaleźć się na podium, ale to też pokazuje prestiż tego biegu - dodaje Rybarczyk, który pełnił także rolę sędziego głównego.

Jeden z pierwszych biegów wygrał Kamil Romas, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie. - Dystans krótki bo 2 km, ale dał w kość. Pierwsze okrążenie starałem się przebiec z zapasem sił aby ewentualnie na drugim móc jeszcze przyśpieszyć i utrzymać swą pozycję. Na takim dystansie nikt się nie oszczędza, każdy biegnie na maksimum swoich możliwości, dlatego też po biegu potrzeba czasu na "dojście do siebie" - tłumaczy uczeń i dodaje, że pasję do biegania odkrył ponad dwa lata temu.

- Ten park to urocze miejsce, które też jest dobrze odbierane przez uczestników imprezy. Kibice mają dobrą widoczność na przebieg rywalizacji, a uczestnikom zapewne momentami łatwiej pokonać jedną długą pętle niż np. cztery kółka na przyszkolnej bieżni - uśmiecha się Rybarczyk, któremu w organizacji zawodów pomagało Miejskie Centrum Sportu oraz przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bełchatowie. Z kolei PEC Bełchatów dla biegaczy przygotował dwie ciepłe zupy oraz herbatę.

- Głównym celem naszej placówki jest rehabilitacja zawodowa uczestników, a także integracja społeczna. Organizowany przez nas turniej "Wygrajmy Razem" czy Dzień Otwarty WTZ służą właśnie takiej integracji. W tym roku do naszych imprez jako partner dołączyło Miejskie Centrum Sportu, dlatego też w ramach podziękowania i nawiązanej współpracy, dzisiaj to nasi podopieczni pomagają przy tym biegu. Jednakże dziękujemy Pani Prezydent oraz jednostce za możliwość takiego współdziałania, co na pewno cieszy także i naszych podopiecznych - tłumaczy Zbigniew Filipak z WTZ.

Wszyscy startujący otrzymali pamiątkowe dyplomy, a dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach przygotowano medale i nagrody rzeczowe. Nagroda niespodzianka czekała też na zawodnika, który przekroczył metę jako 99 uczestnik. Organizatorami Biegu Niepodległości byli prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, Miejskie Centrum Sportu, Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny oraz Muzeum Regionalne.

fot. Artur Wolankiewicz / MCS Bełchatów

Artykuł dodał: Informacja prasowa

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 615952 odwiedzin