Kibice GKS na 40-lecie!

2017-11-03 20:07:41

Kibice GKS na 40-lecie!

Każdy sympatyk GKS-u Bełchatów z pewnością zdaje sobie sprawę, że za blisko trzy tygodnie 26 listopada 2017 roku wypada wielkie święto dla każdej osoby, która w jakikolwiek sposób jest związana z Górniczym Klubem Sportowym. To tego dnia wypada rocznica 40. urodzin GKS-u!

Z racji, że szczególna data w kalendarzu każdego kibica GKS zbliża się wielkimi krokami wśród sympatyków "Brunatnych" można wyczuć całkiem sporą mobilizację. Fani biało-zielono-czarnych notują przeciwną dyspozycję do tej, którą prezentują na boisku piłkarze. Odkąd GKS sezon za sezonem odnosi kolejne porażki, fani GKS-u wręcz przeciwnie rozkręcają się w dobrym kierunku organizując bardzo wiele ciekawych wyjazdów, akcji, zbiórek, a sporo inicjatyw związanych z obchodami 40-lecia klubu wychodzi z ich strony. Zanim zaczniemy małe podsumowanie należy wspomnieć o pewnej akcji klubu w kierunku kibiców:

BRAK ZWYCIĘSTWA = ZWROT PIENIĘDZY!

Zarząd, sztab i drużyna GKS-u Bełchatów wyszli do kibiców z pewną inicjatywą. Do końca roku pozostały do rozegrania cztery spotkania ligowe:

4.11 (sobota) godz.: 17:00 - Gryf Wejherowo (D)
12.11 (niedziela) godz.: 13:00 - Radomiak Radom (W)
19.11 (niedziela) godz.: 17:00 - Błękitni Stargard (D)
25.11 (sobota) godz.: 13:00 - Garbarnia Kraków (W)

Ze względu na to, że w ostatnich dziewięciu spotkaniach "Brunatni" zwyciężyli zaledwie jeden raz i zajmują odległe miejsce w tabeli postanowili zaproponować kibicom układ polegający na tym, że za każdy nie zwyciężony mecz z pozostałcyh czterech piłkarze będą zwracać swoim kibicom koszt biletów, a w przypadku meczów wyjazdowych pieniądze, które sympatycy wydali na przejazd również będą zwracane. Ta sytuacja ma na celu zmobilizowanie piłkarzy do lepszej postawy prezentowanej na murawie, a kibiców, którzy jeżdżą za swoją drużyną po całej Polsce do tego, aby na te dwa ostatnie mecze wyjazdowe zmobilizowali się jeszcze bardziej i zapełnili sektory gości w Radomiu i Krakowie, a także licznie stawili się na meczach domowych z Gryfem oraz Błękitnymi.Teraz czas na inicjatywy kibiców:

WYJAZD NA RADOMIAK RADOM!

Mecz w Radomiu pomiędzy tamtejszym Radomiakiem, a PGE GKS-em Bełchatów będzie z pewnością uznawany za hit 17. kolejki rozgrywek II ligi. Pojedynek ten odbędzie się w niedzielę 12 listopada o godzinie 13:00. Jest to dla wszystkich bardzo dogodny termin ze względu na to iż dobę wcześniej w Warszawie odbywa się Marsz Niepodległości z okazji 11 listopada, a niedziela to termin w którym większość osób ma wolne i może pozwolić sobie na eskpadadę do Radomia na mecz z Radomiakiem, który prezentuje się w lidze jak i na trybunach bardzo dobrze. Koszt wyjazdu na Mazowsze to:

- 25 złotych (dla osób podróżujących własnym transportem)
- 45 złotych (dla osób podróżujących autokarem, które opłacą wyjazd do 10 listopada do godziny 13:00 w siedzibie Ośrodka Kibice Razem GKS Bełchatów),
- 60 złotych (dla pozostałych osób podróżujących autokarem).

Przewidziano również PROMOCJĘ. Osoby, które były obecne w Puławach wyjazd autokarowy do Radomia mają tańszy o 10 złotych.

Zapisy na Radomiak potrwają do piątku 10 listopada do godziny 13:00 w ośrodku Kibice Razem GKS Bełchatów, ale także poprzez profil Bełchatowianie oraz profile osiedlowe i bezpośrednio u odpowiednich osób. Zbiórka na wyjazd pod stadionem o godzinie 9:15, a odjazd punktualnie o 9:30.WYJAZD NA GARBARNIĘ KRAKÓW!

Najważniejsza w tym roku podróż dla kibiców GKS-u odbędzie się do Krakowa na mecz 19. kolejki z beniaminkiem II ligi - Garbarnią, która może na trybunach nie prezentuje się najlepiej, ale na boisku z pewnością piłkarzom Garbarnii amibcji nie brakuje. Dlaczego ten wyjazd jest tak ważny? Ponieważ odbędzie się on w sobotę 25 listopada o godzinie 13:00 czyli na dzień przed okrągłymi 40. urodzinami klubu. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, iż nigdy w historii sympatycy GKS-u nie mieli okazji odwiedzić tego obiektu. Na trzy tygodnie przed meczem na wyjazd do Krakowa zapisało się już blisko 100 osób. Koszt wyjazdu do "Grodu Kraka" to:

- 25 złotych (dla osób podróżujących własnym transportem)
- NA 40-LECIE ZA 40 ZŁOTYCH (dla osób podróżujących autokarem, które opłacą wyjazd do 24 listopada do godziny 13:00 w siedzibie Ośrodka Kibice Razem GKS Bełchatów),
- 70 złotych (dla pozostałych osób podróżujących autokarem).

Zapisy na wyjazd do Krakowa potrwają do piatku 24 listopada do godziny 13:00 w ośrodku Kibice Razem GKS Bełchatów, ale także poprzez profil Bełchatowianie oraz profile osiedlowe i bezpośrednio u odpowiednich osób. Godzina zbiorki i odjazdu zostanie podana w niedalekiej przyszłości.JUBILEUSZOWY FILM PT.: „BRUNATNE POKOLENIA”

Z okazji 40-lecia Górniczego Klubu Sportowego Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze” podjęło się realizacji filmu pt.: "Brunatne pokolenia", który jest kilkudziesięciominutową opowieścią o historii klubu przedstawioną przez kibiców, zawodników i przedstawicieli klubu związanych od lat z GKS-em. Projekcja odbędzie się w niedzielę 26 listopada 2017 roku o godzinie 15 w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy w Bełchatowie, a wstęp będzie całkowicie bezpłatny. W tym samym miejscu o godzinie 17 odbędzie się Gala Jubileuszu 40-lecia na którą będą już obowiązywać specjalne zaproszenia.

PLEBISCYT NA JEDENASTKĘ I TRENERA 40-LECIA!

Kolejną fajną inicjatywą kibiców GKS-u z okazji okrągłych urodzin klubu jest wybór najlepszej jedenastki i trenera 40-lecia. Do wyboru jest jeden bramkarz, czterech obrońców, czterech pomocników, dwóch napastników i trener. Dokładne pozycje zawodników nie mają znaczenia, a więc wśród pomocników może być np. czterech skrzydłowych, a wśród obrońców może być np. trzech stoperów.

Do wyboru są określeni zawodnicy i trenerzy, którzy według kibiców najbardziej zasłużyli się dla Górniczego Klubu Sportowego w przeciągu 40 lat istnienia "Brunatnych".

BRAMKARZE (do wyboru jeden):

- Aleksander Ptak,
- Jarosław Krupski,
- Łukasz Sapela,
- Zbigniew Miller.

OBROŃCY (do wyboru czterech):

- Adam Nocoń,
- Artur Lamch,
- Dariusz Pietrasiak,
- Edward Cecot,
- Grzegorz Fonfara,
- Jacek Popek,
- Robert Górski,
- Sylwester Szkudlarek,
- Wiesław Mak,
- Ś.P. Mariusz Gawlica.

POMOCNICY (do wyboru czterech):

- Bartosz Hinc,
- Dariusz Pawlusiński,
- Dariusz Rzeźniczek,
- Grzegorz Cheda,
- Jacek Berensztajn,
- Jacek Kuranty,
- Jarosław Chwiałkowski,
- Łukasz Garguła,
- Patryk Rachwał,
- Piotr Szarpak,
- Robert Rogan,
- Tomasz Wróbel.

NAPASTNICY (do wyboru dwóch):

- Dariusz Patalan,
- Dawid Nowak
- Janusz Dziedzic,
- Krzysztof Kukulski,
- Mariusz Ujek,
- Radosław Matusiak.

TRENERZY (do wyboru jeden):

- Kamil Kiereś,
- Krzysztof Pawlak,
- Mariusz Kuras,
- Orest Lenczyk,
- Władysław Łach.

Wyniki tego ciekawego plebiscytu ogłoszone zostaną podczas uroczystych obchodów 40-lecia GKS-u. Swoje osobiste typy wraz ze swoimi danymi (imię, nazwisko, numer telefonu) należy wysłać w wiadomości prywatnej na profilach:

- Kibice Razem GKS Bełchatów
- Stowarzyszenia Sympatyków GKS Bełchatów "Torfiorze"
- Bełchatowianie

lub dostarczyć je na kartkach do ośrodka Kibice Razem GKS Bełchatów mieszczącego się w trybunie północnej GIEKSA Areny w godzinach pracy. Typy zbierane są do środy 22 listopada do godziny 23:59. Każdy kto trafnie wytypuje do zwycięskiej dwunastki (11 zawodników i trener) plebiscytu najwięcej swoich kandydatur ze wszystkich uczestników plebiscytu zostaną odpowiednio nagrodzone, a ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagórd nastąpi w trakcie obchodów 40-lecia istnienia GKS-u. Każda z osób może zgłosić swoje kandydatury tylko jeden raz i nie mogą one potem ulec modyfikacji.
KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI!

Z okazji 40-lecia istnienia klubu od lipca ogłoszono konkurs dla najmłodszych, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze” i Ośrodek Kibice Razem GKS Bełchatów. Praca plastyczna ma zostać wykonana w tematyce nawiązaującej do jubileuszu 40-lecia GKS-u, meczów, piłkarzy, maskotki - mamuta, stadionu GKS-u lub kibiców. Prace można oddawać do poniedziałku 20 listopada, a zwycięzcy ogłoszeni zostaną 26 listopada w dniu urodzin klubu.

Technika prac jest dowolna. Wszystko musi jednak być wykonane na kartkach formatu A4, a w prawym dolnym rogu wymagana jest ramka z danymi dziecka (imię, nazwisko oraz wiek).

Nagrody otrzymają wszyscy uczestnicy tego konkursu, ale najciekawsze i najbardziej kreatywne dzieła zostaną dodatkowo nagrodzone.

Wykonane prace należy przynieść do Ośrodka Kibice Razem GKS Bełchatów mieszczącego się w trybunie północnej GIEKSA Areny w godzinach pracy lub wysłać droga pocztową na adres ośrodka (Kibice Razem GKS Bełchatów, ul. Sportowa 3, 97-400 Bełchatów).

W tej zabawie mogą brać udział dzieci i młodzież, która nie przekroczyła granicy 18. roku życia, a żeby było sprawiedliwie zwycięzcy zostaną wybrani w kilku kategoriach wiekowych.LIGA TORFIORZY!

W jubileuszowym roku 40-lecia istnienia Górniczego Klubu Sportowego Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze” wpadło na pomysł, aby zadbać o kondycję fizyczną wszystkich kibiców GKS-u organizując Ligę Torfiorzy. Z każdym meczem rozgrywki te są coraz to bardziej ciekawsze i interesujące. Aktualnie rozegrano pięć kolejek, a więc jest to półmetek Ligi Torfiorzy.

Tabela po 5. kolejkach:            punkty         bilans bramek (zdobyte-stracone)

1. Fanatycy z Centrum (FZC)     12 punktów  (33-17)
2. Osiedle Przytorze (OPe)        9 punktów   (29-18)
3. Osiedle POW (POW)             9 punktów   (26-26)
4. Osiedle Bińków (Bińków)        9 punktów   (25-19)
5. FC Kluki (FCK)                      6 punktów   (26-33)
6. Osiedle Dolnośląskie (OSD)   0 punktów   (19-45)

LICYTACJA CHARYTATYWNA DLA PIOTRUSIA!

Akcja ta nie ma związku z 40-leciem klubu, ale jest pięknym gestem ze strony fanów GKS-u, którzy po raz kolejny pomagają potrzebującym. Stowarzyszenie Sympatyków GKS Bełchatów „Torfiorze” organizuje licytację charytatywną dla rocznego Piotrusia - mieszkańca Bełchatowa chorującego na neuroblastomę (nowotwór złośliwy współczulnego układu nerwowego) w IV stopniu zaawansowania). Do szczęścia potrzeba miliona złotych!

Tym samym fani GKS-u na licytację oddali oldschoolową koszulką meczową GKS-u (numer 8) w której w sezonie 2005/2006 występował w rozgrywkach Ekstraklasy Robert Górski. Są na niej widoczne podpisy prawie wszystkich wówczas grających przy Sportowej 3 zawodników (poza Górskim m.in. Sapeli, Fonfary, Cecota, Garguły, Popka, Berlińskiego, Wiechowskiego, Jankovica).

PIOTRUSIA MOŻNA TAKŻE WSPOMAGAĆ FINANSOWO TUTAJ!

Cena wywoławcza koszulki to 200 złotych! Licytacja potrwa do środy 22 listopada do godziny 23:59. Zwycięzca zobowiązany jest dostarczyć określoną sumę pieniędzy osobiście lub za pomocą przelewu na konto do piątku 24 listopada do godziny 14:00. Jeśli dana osoba tego nie zrobi, zwycięzcą wówczas zostaje osoba, która jako ostatnia została przebita.  Oficjalne przekazanie koszulki nastąpi w trakcie obchodów 40-lecia GKS-u, które odbęda się 26 listopada. Zwycięzca zostanie zaproszony na zamkniętą Galę Jubileuszu 40-lecia GKS-u Bełchatów!

fot. Adrian Mielczarski / GKS Bełchatów, Bełchatowianie / Facebook

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 613085 odwiedzin