Bolesny start RCB

2017-10-31 11:30

Zawodnicy Rugby Club Bełchatów rywalizowali w niedzielę w III turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski Rugby 7. Zajęli tam dziewiątą lokate, a w ich składzie wystąpiło dwóch nowych graczy, choć kilku kończyło zawody z urazami.

Październikowe zawody odbyły się na obiektach w Unisławiu i Stablewicach. Drużyna z Bełchatowa zagrała na drugim z nich, który delikatnie ujmując, nie rozpieszczał rugbistów swoją jakością. - Dodatkowo tego dnia panowała wybitnie nie sprzyjająca aura do gry w rugby. Momentami rozgrywane mecze przypominały zapasy w błocie po kostki - relacjonują gracze RCB.

Bełchatowianie w swojej grupie mieli drużyny Werewolves Wąbrzeźno, Rugby Team Olsztyn, Kaskadę Szczecin oraz Szarżę Grudziądz. Pierwszy mecz rugbiści RCB rozegrali z drużyną Werewolves, gdzie po bardzo zaciętym meczu ostatecznie wygrali 17:7. - Niestety w tym meczu aż trzech zawodników RCB doznało kontuzji, co wyeliminowało ich z dalszej gry w turnieju - informują przedstawiciele RCB, którzy w dalszej części zawodów musieli uznać wyższość Kaskady (0:26) i Olsztyna (0:5).

W ostatnim meczu Rugby Club Bełchatów zagrał z Szarżą Grudziądz. - Pierwsza połowa po przyłożeniu piłki i podwyższeniu zakończyła się prowadzeniem bełchatowian. Natomiast w drugiej połowie po bardzo poważnej kontuzji jednego z naszych zawodników podwyższyliśmy wynik dwoma przyłożeniami wygrywając tym samym wynikiem 21:0 - cieszą się nasi gracze, którzy w swoim składzie mieli dwie nowe twarze - Dawida Klimka i Łukasza Kmiecia.

W klasyfikacji końcowej turnieju RCB zajął dziewiątą lokatę, co dało im 16 punktów, zaś w klasyfikacji generalnej są na siódmym miejscu (50 pkt.). W tabeli "Super 7" (Mistrzostwa Polski + Puchar Polski) bełchatowianie są na miejscu piątym (65 pkt.).

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 218894 odwiedzin