[GALERIA] Mistrzostwa Polski w psich zaprzęgach na Grobli

2017-10-29 15:58:52

[GALERIA] Mistrzostwa Polski w psich zaprzęgach na Grobli

Mistrzostwa Polski w Wyścigach Psich Zaprzęgów "Dryland Grobla-Kluki 2017" rozegrano wokół stawów rybnych w okolicach Grobli w gminie Kluki. Ze względu na fatalną pogodę zawody przerwano w drugim dniu. Nasi maszerzy - Waldemar Stawowczyk i Agnieszka Morawiec zdobyli trzy medale.

Takiej imprezy jeszcze w naszych okolicach nie było. Do ośrodka Grobla w gminie Kluki zjechali najlepsi maszerzy z całej Polski, by rozegrać krajowe mistrzostwa w drylandzie, czyli wyścigach w warunkach bezśnieżnych. A warunki były fatalne. Deszcz, wiatr, błoto. Pogoda, tylko ona zawiodła. Choć też wystraszyła część uczestników. Mimo to, na starcie stanęła blisko setka maszerów i ponad czterysta psów. Rywalizowano w kilkunastu kategoriach. W sumie odbyło się 118 startów. Po pierwszym dniu zawody jednak przerwano, ze względu na warunki atmosferyczne. Zaplanowaną na dwa dni imprezę zakończono z wynikami z pierwszego dnia.

Trzy medale zdobyli reprezentanci okolic Bełchatowa. Waldemar Stawowczyk wygrał klasyfikację D2 (z dwoma psami północy) oraz wywalczył srebro w kategorii maszera na hulajnodze z jednym psem.  Brązowy medal w kategorii D2, z psami Waldemara Stawowczyka wywalczyła bełchatowianka Agnieszka Morawiec. Jednocześnie Waldek zakwalifikował się do kadry Polski na mistrzostwa świata.

Zobaczcie zdjęcia z zawodów.

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 613116 odwiedzin