Porażka juniorek EKS Skry

2017-10-27 22:28:54

Juniorki EKS Skry Bełchatów w środowym, domowym pojedynku z MUKS Abis - SP 64 Budowlani Łódź przegrały 1:3. Dziewczęta podjęły rękawice i nie poddawały się do końca, ale rywalki z Łodzi okazały się jednak zbyt silne.

EKS Skra Bełchatów 1:3 MUKS Abis - SP 64 Budowlani Łódź (25:17, 24:26, 22:25, 20:25)

Pierwsza partia dała duże nadzieje wszystkim osobom, które tego dnia przebywały na sali gimnastycznej przy ulicy Edwardów. Seryjnie zdobywane punkty przez juniorki Skry i ciągle rosnąca, pewna przewaga dała prowadzenie gospodyniom i w ostatecznym rozrachunku mieliśmy 25:17 i 1:0 w całym meczu.

Przyjezdne z Łodzi w drugiej partii były już w naprawdę sporych opałach. Bełchatowianki grały cały czas swoją piłkę i od początku do końca kontrolowały tego seta, ale przy stanie 18:15 coś się zacięło i przyjezdne odrobiły trzy oczka straty. Potem toczył się już bardzo wyrównany pojedynek i w końcówce większą determinacją wykazały się łodzianki zwyciężąjąc na przewagi 26:24 i jednocześnie wyrównując stan pojedynku.

MUKS Abis wrócił na swoje tory w secie numer trzy. Od początku do końcowej fazy seta to przyjezdne dyktowały warunki choć przy stanie 17:17 kiedy to gospodynie odrobiły straty było już gorąco, ale konsekwentna gra łodzianek w ataku pozwoliła im zwyciężyć 25:22 i prowadzić 2:1.

Czwartej partii przyjezdne już nie wypuściłyz rąk. Choć na początku to gospodynie imponowały prowadząc 5:1, szybko wszystko wróciło do normy i żółto-czarne przegrywały. W tym secie w grze faworytek nie było już żadnych wahań i to one pewnie wygrały 25:20 i całe spotkanie 3:0.

Aktualnie bełchatowianki w tabeli grupy II zajmują trzecie miejsce mając na koncie po czterech rozegranych meczach trzy oczka.  Swój kolejny mecz ligowy juniorki rozegrają w sobotę 28 października o godzinie 10:30 w hali PG 3 przy ulicy Edwardów 5. Tym razem na drodze juniorek stanie UKS Ozorków. W tym meczu murowanym faworytem są gospodynie, które w pierwszym meczu w Ozorkowie pewnie zwyciężyły 3:0 nie dając rywalkom szans w żadnej z partii. Wygrywając to spotkanie podopieczne Piotra Narejki zapewnią sobie trzecie miejsce w tabeli.