Futbolowe podsumowanie regionu #15

2017-10-23 17:57:01

Rezerwy PGE GKS Bełchatów ponownie zwycięskie, tym razem okazały się lepsze od "dwójki" Pelikana Łowicz. Wcześniej "Brunatni" wraz ze Zjednoczonymi Bełchatów przegrali ligowe zaległości. Tuż za liderem piotrkowskiej B-klasy usadowił się KS Grocholice Bełchatów, a lidera klasy okręgowej w dalszym ciągu stara się dogonić szczęśliwa w ten weekend Astoria Szczerców.

GKS II Bełchatów już w 9. minucie stracił bramkę, ale wzmocniony graczami I składu Pelikan II jednak tego dnia musiał uznać wyższość bełchatowian. Wyrównał w 23. minucie bardzo ładnym strzałem Michał Lewandowski, który chwilę później wykorzystując rzut karny wyprowadził zespół na prowadzenie. Tuż przed przerwą podwyższył Emile Thiakane, a wynik meczu ustalił w 65. Jakub Kozica. - Cieszy fakt, że pomimo błędu i straty bramki nikt sie nie załamał, jak to bywało we wcześniejszych naszych grach. Wręcz przeciwnie, nakręciliśmy sie z każdą upływającą minutą - tłumaczy Lewandowski.

- W przerwie meczu mimo korzystnego wyniku w dalszym ciągu się motywowaliśmy, ponieważ nie chcieliśmy powtórki z meczu z Orkanem Buczek. Agresywne dojścia do przeciwnika, spokój w rozegraniu, irytowało przeciwnika, co w późniejszym efekcie dało czerwona kartkę dla rywali. Cały mecz, z krótkimi fragmentami przerwy, pod nasza kontrolą - dodaje najskuteczniejszy zawodnik PGE GKS II, który po 13. kolejkach ma w swym dorobku 14 punktów. Wciąż na pierwszy punkt czekają Zjednoczeni Bełchatów, którzy tym razem przegrali z Zawiszą Pajęczno, który sąsiaduje w tabeli z "United". Zespół Wiesława Siębora uległ 0:3.

Wysoki triumf w Opocznie odnotowała Omega Kleszczów, która tamtejszą Ceramikę odprawiła 4:1. Dwukrotnie golkipera przeciwnika pokonał Piotr Janeczek, a listę strzelców uzupełnili Paweł Kowalski oraz Mateusz Roczek. Z liderem łódzkiej IV ligi nie poradził sobie Włókniarz Zelów, który na swoim boisku przegrał 0:2 z Unią Skierniewice i osunął się nieznacznie w tabeli. Do tej klasy rozgrywkowej powrócić chce Astoria Szczerców, która do 59. minuty przegrywała ze Świtem Kamieńsk. Wtedy też w przeciągu pięciu minut podopieczni Marka Przybyła strzelili celnie trzykrotnie, a z goli cieszyli się Adam Bogucki (dwukrotnie) i Paweł Drągowski.

Punkty liderowi klasy okręgowej chciała urwać Omega II Kleszczów, lecz już w 2. minucie karnego nie wykorzystał Krzysztof Kowalski, który zrehabilitował się w 60. minucie doprowadzając do remisu 2:2. O wygranej RKS Radomsko zadecydował ostatni kwadrans, kiedy to golkipera kleszczowskiej "dwójki" pokonał m.in. Bartłomiej Kondracki, były gracz PGE GKS. W lokalnej A-klasie sukces Astorii II Szczerców i Hetmana Rusiec. Ci pierwsi pokonali Ruch Chrzanowice po golu Ernesta Rudzkiego, a drudzy w doliczonym czasie gry doprowadzili do wyrównania w pojedynku z Rokitą Rokitnica. Hetman od 30. minuty grał w dziesiątkę, po tym jak jeden z jego zawodnik obejrzał bezpośrednią czerwoną kartkę. Chwilę później goście objęli prowadzenie, które utrzymywali do 64. Wówczas wyrównał Wiktor Uciński, lecz po upływie kilku minut Rokita ponownie cieszył się z bramki. Gospodarze walczyli do końca, co uwieńczyli szczęśliwą bramką w doliczonym czasie gry, kiedy to z rzutu wolnego pośredniego do siatki trafił Łukasz Mielczarek.

W najniższej klasie okręgowej ponownie "nasz" weekend. KS Grocholice Bełchatów pokonując na wyjeździe VIS Gidle 3:2 awansował na drugie miejsce, wyprzedzając dotychczasowego lidera - LKS Dobryszyce. Punkt mniej ma w dorobku KS EBE SPN Bełchatów, który z kolei 2:0 odprawił Wartę Pławno. - Kontrolowaliśmy mecz od samego początku i stworzyliśmy sporo sytuacji, ale byliśmy wyjątkowo nieskuteczni. Chcemy teraz zwycięstwem zakończyć rundę, ale wiemy, ze czeka nas bardzo ciężki wyjazd do Gidel - komentuje Filip Śliwiński, kapitan ESPN. Aż 4:4 zremisowała Alfa Kleszczów, która kończyła mecz w osłabieniu. Spadkowicz z A-klasy, Polonia Gorzędów, zdołała wykorzystać ten fakt i ze stanu 3:2 zrobiło się 3:4, lecz ostatecznie gospodarze trafili w końcówce i mecz zakończył się podziałem punktów.

IV liga, gr. łódzka (13. kolejka):
* Pelikan II Łowicz - PGE GKS II Bełchatów 1:4 (1:3)
bramki dla GKS II: Michał Lewandowski (x2), Emile Thiakane, Jakub Kozica

GKS II: Wojtczyk - Zieliński (46’ Stolarczyk), Kozica, Gierasimiuk (67’ Szczyszek), Wojtczyk - Siewiera, Michalak (83’ Warnecki) - Lewandowski, Chwałowski, Matuszewski (79’ Pędziwiatr) - Thiakane

* Ceramika Opoczno - Omega Kleszczów 1:4 (0:1)
bramki dla Omegi: Piotr Janeczek (x2), Paweł Kowalski, Mateusz Roczek

Omega: Gałczyński - Grzywiński, Pałyska, Ociepa (86’ Kociniak), M. Roczek - Szewczyk, P. Kowalski, Berg (80’ Jasitczak), Tomesz - Konecki (65’ Barański), Janeczek (84’ Pieniążek)

* Włókniarz Zelów - Unia Skierniewice 0:2 (0:1)

Włókniarz: Wnuk - Bednarek, Bendkowski, Dymek (87’ Perka), Boczkiewicz (78’ Chorąży), Muszyński, Maciejewski, Olszewski (65’ Danecki), Łucki, Raś, Kaliski

* Zawisza Pajęczno - Zjednoczeni Gmina Bełchatów 3:0 (1:0)

* Zjednoczeni Stryków - PGE GKS II Bełchatów 5:1 (3:1) (mecz zaległy)
bramka dla GKS II: Hubert Berłowski
* MKP-Boruta Zgierz - Zjednoczeni Gmina Bełchatów 7:0 (6:0) (mecz zaległy)

(7. Włókniarz Zelów 22 [7-1-5] 23:19; 8. Omega Kleszczów 21 [6-3-4] 28:26; 14. GKS II Bełchatów 14 [4-2-7] 31:33; 18. Zjednoczeni Bełchatów 0 [0-0-13] 3:89; (kolejno: miejsce w tabeli, drużyna, punkty [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (11. kolejka):
* Świt Kamieńsk - Astoria Szczerców 1:3 (1:0)
bramki dla Astorii: Adam Bogucki (x2), Paweł Drągowski

Astoria: Malicki - Landowski, Kęsy, Rudzki, Boruń, Drągowski (85’ Stępnik), Skała, Sadziński (85’ Koch), Siewiera (57’ Woźniak), Bogucki, Świętczak

* RKS Radomsko - Omega II Kleszczów 4:2 (1:1)
bramki dla Omegi II: Damian Bisaga, Krzysztof Kowalski

Omega II: Zając - Miara (80’ Gajda), Belica, Serafin, Bisaga, Szulc (70’ Jędrzejczyk), Kowalski, Sowała (85’ Dąbrowski), Lesiakowski, Gasik (78’ Szczepanek), Baryła

(2. Astoria Szczerców 26 [8-2-1] 31:11; 8. Omega II Kleszczów 15 [4-3-4] 24:19)

A klasa, gr. Piotrków Tryb. II (10. kolejka):
* Astoria II Szczerców - Ruch Chrzanowice 1:0 (0:0)
gol dla Astorii II: Ernest Rudzki

(3. Astoria II Szczerców 20 [6-2-2] 24:16)

A klasa, gr. Sieradz II (11. kolejka):
* Hetman Rusiec - Rokita Rokitnica 2:2 (0:1)
bramki dla Hetmana: Wiktor Uciński, Łukasz Mielczarek

Hetman: Matusiak - Kłos, Kozioł, Koziara, Maliszak - Stępień (46’ Ochocki), Wojciechowski, Walewacz, Matynia - Penciak (46’ Uciński), Mielczarek

(6. Hetman Rusiec 18 [5-3-3] 35:29)

B klasa, gr. Piotrków Tryb. II (10. kolejka):
* VIS Gidle - KS Grocholice Bełchatów 2:3 (1:2)
bramki dla KSG: Łukasz Kołodziej (x2), Piotr Raś

KSG: Maciejek - Chmielewski, Michalak, Wielądek, Cieślak, Jodełka, Schabowski, Castenada-Zajac, Raś, Kołodziej, Barański

* Alfa Kleszczów - Polonia Gorzędów 4:4 (3:2)
bramki dla Alfy: Marcin Baryła (x2), Radosław Osiewicz, Szymon Sobociński

Alfa: Kulczyński - Turek, Mularczyk (46’ S. Michalczyk), A. Michalczyk, Porębski, Stępień, Baryła, Osiewicz, Kątny, Tarkowski, Sobociński

* ESPN Bełchatów - Warta-Carbo Pławno 2:0 (1:0)
bramki dla ESPN: Domink więcław, Kamil Frąckowicz

ESPN: Ślesiński - Stasiak (80’ Brożyna), Śliwiński, Michałek, Szewczyk - Więcław (70’ Młynarski), Trzmiel, Włoch, Lewicki, Saktura (65’ Piechowicz) - Frąckowicz

(2. KS Grocholice Bełchatów 23 [7-2-1] 28:14; 3. ESPN Bełchatów 22 [7-1-2] 37:16; 8. Alfa Kleszczów 9 [2-3-5] 15:28)

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 223404 odwiedzin