Dwa srebra "Kazika"

2017-10-23 09:32:04

Dwa srebra "Kazika"

Zapaśnik GKS-u Bełchatów – Filip Kazimierczak w ostatnim czasie zdobył dwa ważne medale. Dwa srebrne krążki „Kazik” wywalczył na Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii wagowej 84 kg oraz w Miedzynarodowym Turnieju na Litwie w kategorii wagowej 84 kg.

Filip debiutował na Akademickich Mistrzostwach Polski z racji, że zaczął studia. W Zgierzu wygrał on trzy walki na punkty kolejno z zawodnikami z Chełmu i dwoma z Warszawy. Czwarta walka to porażka z dobrym zawodnikiem z Radomia, który ma na swoim koncie kilka Mistrzostw Polski seniorów. - Przegrałem znacznie, ale mimo to byłem zadowolony z mojej postawy choć nie ukrywam, że chciałem tą walkę wygrać - komentuje Kazimierczak.

Turniej na Litwie odbył się w stolicy kraju Wilnie. W drodze do finału, w pierwszej walce Kazimierczak trafił na Litwina, który nie stawił się do walki. Kolejne dwie walki na pełnym dystansie z Białorusinami były dla „Kazika” bardzo ciężkie, ale mimo to bełchatowianin wygrywał na punkty. W finale Filip również trafił na Białorusina z którym ostatecznie przegrał. - Na pewno turniej na Litwie, gdzie pojawiły się reprezentacje ośmiu państw był mocny i nigdy wcześniej nie zdobyłem za granicą medalu - podkreśla Filip.

Jak swoje występy skomentował podopieczny trenera Andrzeja Olczyka? - Walczyłem do końca i ogólnie z obu turniejów jestem zadowolony, a to motywuje mnie do dalszej pracy i ciężkiego trenowania dzień po dniu. Jeśli chodzi o te dwa medale to ciężko powiedzieć czy te do tej pory były największe moje osiągnięcie. Było dobrze, jak najbardziej, ale zawsze, jakie by to nie były zawody chcę być najlepszy. Z takim nastawieniem wychodzę do każdej kolejnej walki - podkreśla zapaśnik z Bełchatowa.

fot. GKS Bełchatów

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 615999 odwiedzin