Zostań "zającem" Bełchatowskiej Piętnastki

2017-10-18 15:00:00

Zostań "zającem" Bełchatowskiej Piętnastki

„Bełchatowska Piętnastka” zagości na ulicach Bełchatowa już po raz 21. Pośród zgłoszonych biegaczy często są osoby, które start w niej traktują jako okazję od uzyskania wymarzonego czasu. Chcąc im w tym pomóc organizatorzy ogłaszają rekrutację pacemakerów.

Pacemaker, inaczej „zając” lub „balonik”, to osoba pełniąca bardzo ważną rolę na trasie. Taki biegacz nadaje tempo zawodów, prowadząc grupę zawodników do mety w określonym wcześniej czasie. Organizatorzy „Piętnastki” poszukują „zająców” na pięć czasów – 1:05:00, 1:10:00, 1:15:00, 1:20:00, 1:25:00.

- Rola „zająca” wbrew pozorom nie jest łatwa, ponieważ taki biegacz musi mieć doświadczenie na długich dystansach, a do tego móc je przebiec w określonym wcześniej czasie i tempie. Do tego może się okazać, że poza skupianiem się na sobie, przyjdzie im podać pomocną dłoń oraz motywować do dalszego wysiłku - wyjaśnia Artur Morawiec, prezes Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego.

- Dobrze byłoby gdyby pacemaker biegł już wcześniej w „Piętnastce”, ponieważ wiedza o trasie, o jej profilu czy nawet o rozmieszczeniu punktów nawadniających jest niezwykle cenna. Jestem przekonany, że za pomoc w osiągnięciu „życiówki” taki „zajączek” usłyszy wiele miłych słów - przekonuje Morawiec.

Wybrani pacemakerzy zostaną zwolnieni z opłaty startowej, a kandydaci proszeni są o przesyłanie zgłoszeń na adres e-mailowy (pietnastka@mcs.belchatow.pl) do 12 listopada (niedziela) godz. 15:00, w temacie wpisując „Pacemaker Piętnastki, czas … ”

W treści e-maila należy podać:
- Imię i nazwisko,
- Propozycję grupy czasowej,
- Listę ukończonych biegów w tym czasie na podobnym dystansie oraz czas ostatniego startu,

Uwaga! Zgłoszenie niekompletne nie będą rozpatrywane.

O wynikach rekrutacji biegacze zostaną poinformowai drogą mailową, a od decyzji organizatora nie będzie odwołania. Pacemakerzy zostaną oficjalnie oznakowani za pomocą specjalnych koszulek technicznych oraz balonów napełnionych helem z zapisanymi czasami. Organizator zastrzega sobie możliwość wyboru jednego pacemakera na konkretny czas z puli zgłoszeń, jeżeli na jedno miejsce wpłynie większa liczba zgłoszeń.

fot. Studio Klatka / Bełchatowska Piętnastka

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 681259 odwiedzin