Młode tenisistki w dobrej formie

2017-10-17 10:00

Młode tenisistki w dobrej formie

Sezon tenisowy powoli dobiega już końca, ale to nie koniec dobrych występów młodych tenisistek Bełchatowskiego Towarzystwa Sportowego "AS". Marta Dudek i Nikola Niepsuj zdobyły kolejne puchary do swojej kolekcji.

Marta Dudek zajęła drugie miejsce w silnie obsadzonym turniej cyklu "Tenis 10 Wilson Cup" w Pszczynie. Triumfator zawodów mógł wygrać profesjonalny kontrakt z firmą tenisową Wilson. - Zawody były bardzo mocno obsadzone, a zgłosiło się aż 24 uczestników w kat. do lat 9. Zawodników podzielono na 8 grup po 3 osoby. Marta wygrała grupę w pięknym stylu pokonując Aleksandra Biegalskiego oraz Aleksandra Leś 4/0 - relacjonuje Piotr Radziejewski, opiekun sekcji tenisowej BTS "AS"

W ćwierćfinale naszą zawodniczkę czekał bardzo trudny mecz z Maksymilianem Kwiatkowskim z klubu KS Deski Warszawa. - Muszę przyznać, że Marta wzniosła się na wyżyny swoich umiejętności i wygrała w trzecim decydującym secie 7/1. Ten mecz przyciągnął uwagę wielu kibiców ze względu na jakość i bardzo wysoki poziom gry - uśmiecha się Radziejewski. W półfinale Marta pokonała Lenę Rajca, ale w finale musiała uznać wyśzość Jakuba Jedryna.

Z kolei Nikoli Niepsuj ma za sobą bardzo dobry start w WTK Skrzatów w Łęczycy do lat 12. Do turnieju zgłosiło się 8 zawodniczek, które zostały podzielone na dwie 4-osobowe grupy, gdzie walka toczyła się systemem "każdy z każdym". - W sobotę Nikola bez straty seta wygrała wszystkie mecze. niedzielę zawodniczka BTS AS spotkała się w finale ze starszą przeciwniczką z Warszawy Amelią Juszczyk, a finałowy pojedynek zakończył się wynikiem 6/3 6/3 dla Nikoli - cieszy się trener tenisistki.

Po skończonych rozgrywkach singlowych przyszedł czas na debla, gdzie Nikola w parze z Amelią Juszczyk pokonały parę Matylda Szuk/Marina Jovanović 6/2 6/2. - Nasza zawodniczka dopiero rozpoczyna rywalizację w kat. do lat 12 i już wygrywa drugi turniej. W tej kategori tenisistki walczą o punkty do ogólnopolskiego rankingu, dlatego warto doceniać i wspierać jej występy - kończy Radziejewski.

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 616018 odwiedzin