PGE Skra zgniotła "Sovię"

2017-10-14 21:22:54

PGE Skra Bełchatów zgniotła Asseco Resovię Rzeszów we własnej hali. Bełchatowianie wygrali szlagier Plus Ligi 3:0, nie dając szans gościom z Podkarpacia. MVP meczu został Srećko Lisinac.

Z Rzeszowa do Bełchatowa jest kawałek i Asseco Resovia spóźniła się na spotkanie w Energii. Goście dojechali dopiero na trzeciego seta. Tak to przynajmniej wyglądało na parkiecie, bo w dwóch pierwszych odsłonach rzeszowianie wyglądali jak zespół, który dopiero co wysiadł z autobusu, drzemiąc całą drogę.

Dwie pierwsze odsłony gry bełchatowianie wygrali do 17, co wiele mówi o postawie gości. Przyjezdni psuli zagrywki, ułatwiając rozegranie bełchatowianom. Słabo też przyjmowali, dzięki czemu PGE Skra mogła uruchomić swój blok. Właściwie żółto-czarni nie specjalnie musieli wznieść się na wyżyny swoich siatkarskich umiejętności.

Dopiero w trzecim secie oglądaliśmy prawdziwą siatkarską wymianę ciosów i emocje godne rangi meczu dwóch czołowych drużyn ostatnich lat. Rozpędzona PGE Skra nie pozwoliła jednak gościom uwierzyć, że są na tyle mocni, aby pobić dziś "Energetycznych".

Po porażce w Jastrzębiu-Zdroju bełchatowianie wrócili na właściwe tory. Już w środę PGE Skra gra wyjazdowe spotkanie z wiceliderem z Olsztyna.

PGE Skra Bełchatów - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:17, 25:17, 25:23)

PGE Skra: Łomacz, Wlazły, Lisinac, Czarnowski, Bednorz, Ebadipour i Piechocki oraz Romać, Penchev.
Asseco Resovia: Tichacek, Rossard, Lemański, Śliwka, Jarosz, Możdżonek i Rusek oraz Masłowski, Depowski, Schoeps, Krastins.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 223406 odwiedzin