Posnania najlepsza w Frame Factory Cup

2017-10-12 21:23:54

Posnania najlepsza w Frame Factory Cup

Posnania Poznań, najlepsza drużyna w siedmioosobowym rugby w Polsce wygrała Frame Factory Cup III. Turniej Pucharu Polski rozegrano na stadionie PCS. Piąte miejsce zajęli gospodarze - KS Rugby Club Bełchatów. Do strefy medalowej zabrakło na prawdę niewiele.

Nie dziewięć, jak pierwotnie zapowiadało, a osiem zespołów stawiło się na stadionie Powiatowego Centrum Sportu, by rozegrać drugi w tym sezonie turniej w ramach rozgrywek Pucharu Polski Rugby 7. Nie dojechali rugbyści z Olsztyn, a to sprawiło, że zespoły podzielono na dwie grupy.

Faworytami pierwszej była najlepsza obecnie "siódemkowa" ekipa w kraju - Posnania. W drugiej o prymat walczyć mieli gdańszczanie z AZS AWFiS.

mimo niesprzyjającej pogody, przeplatanej rzęsistym deszczem, na przemian ze słońcem zawody udało się rozegrać. Finały rozgrywano w iście wojennej scenerii, w towarzystwie wystrzałów i wybuchów, bo tuż obok stadionu odbywała się inscenizacja historyczna.

Wojna była też na boisku. Z wysokiego c zaczęli poznaniacy, którzy zmietli z boiska Husarię Oświęcim wygrywając 61:0. Do grupy z Posnanią trafili gospodarze. W pierwszym meczu spotkali się z innym faworytem do miejsca na pudle zawodów - Tytanem Gniezno. I jak się okazało to był mecz, który mógł dać KS Rugby Club Bełchatów awans do strefy medalowej. Spotkanie było zacięte i wyrównane, ale ostatecznie wygrał Tytran 12:7.

- Było blisko, ale czegoś nam zabrakło - mówił na gorąco Paweł Tomczuk z RCB. - Zawsze czegoś nam brakuje... Szkoda, bo mogliśmy wyjść do półfinałów.

W kolejnym meczu bełchatowianie odprawili Husarię Oświęcim 43:0, by na koniec zmagań w grupie zmierzyć się z Posnanią. Wielu przecierało oczy ze zdziwienia, kiedy to pierwsze przyłożenie, a potem podwyższenie zanotowali gospodarze. Mistrzowie kraju i zdobywcy Pucharu Polski z poprzedniego sezonu trochę się zagotowali. To podrażniło ich ambicję i do końca meczu punkty zdobywali już poznaniacy. Wygrali 33:7, ale był to jeden z  najtrudniejszych dla nich meczy w tych zawodach.

Grupę wygrała Posnania, przed Tytanem i to te drużyny wyszły do półfinałów. Bełchatowianom przyszło grać o piąte miejsce. Tam pokonali zespół Wąbrzeźna 26:5, zajmując piątą lokatę w turnieju. Nieźle, ale pozostał lekki niedosyt.

Półfinały były różne. Pierwszy - jednostronny. Posnania nie dała szans Gentlemens’om z Łodzi wygrywając 49:0. Drugi był zacięty. Tytan pokonał zwycięzcę pierwszej grupy AZS AWFiS Gdańsk 19:12. Tym samym w wielkim finale Fram Factory Cup doszło do powtórki meczu grupowego. Tutaj ponownie lepsza okazała się Posnania, wygrywając 38:12.

WYNIKI:
                    
Posnania - Oświęcim           61:0
Kalisz - GRC                         0:28
Tytan - Bełchatów                12:7
AZS AWFiS - Werewolves   31:5
Oświęcim - Bełchatów           0:43
Werewolves - GRC               0:12
Tytan - Posnania                12:35
AZS AWFiS - Kalisz             63:0
Oświęcim - Tytan                  0:63
AZS AWFiS - GRC              21:10
Bełchatów  - Posnania          7:33
Kalisz - Werewolves              0:29
Grupa A: 1.Posnania Poznań; 2.Tytan Gniezno; 3.Rugby Bełchatów; 4.Husaria Oświęcim
Grupa B: 1.AZS AWFiS Gdańsk; 2.GRC Łódź; 3.Werewolves Wąbrzeźno; 4.Husaria Kalisz
 
Półfinały                              
Posnania - GRC                49:0
Tytan - AZS AWFiS           19:12
Finały  
O VII miejsce  Oświęcim - Kalisz             29:5   
O V miejsce   Bełchatów - Werewolves  26:5    
O III miejsce   AZS AWFiS - GRC           54:0      
O I miejsce   Posnania - Tytan              38:12
 
Klasyfikacja II Turnieju PPR7
1.Posnania Poznań                   15 pkt
2.Tytan Gniezno                        13 pkt
3.AZS AWFiS Gdańsk                 11 pkt
4.Gentlemen;s RC Łódź              9 pkt
5.Rugby Club Bełchatów             7 pkt
6.Werewolves Wąbrzeźno         5 pkt
7.Husaria Oświęcim                    3 pkt
8.Husaria Kalisz                         1 pkt

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 615952 odwiedzin