Koniec sezonu na kortach tenisowych

2017-10-12 13:10:58

Koniec sezonu na kortach tenisowych

Dokładnie pięć miesięcy były otwarte dla mieszkańców Bełchatowa i okolic Miejskie Korty Tenisowe - informuje administrator obiektu, Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie. Jednostka podjęła decyzję, że piątek 13 października będzie ostatnim dniem ich funkcjonowania w tym roku.

Korty otwarte były od 13 maja br., kiedy to rozegrano I turniej cyklu "Grand Prix Bełchatowa w tenisie ziemnym o Puchar Prezydenta Miasta Bełchatowa". - Na początku roku pogoda nie była naszym sprzymierzeńcem, w wyniku czego o dwa tygodnie byliśmy zmuszeni przesunąć otwarcie kortów tenisowych dla gości - przypomina jednostka. Poza cieszącym się dużym zainteresowaniem cyklem zawodów na kortach w przeciągu tych miesięcy rozegrano dziecięce Mistrzostwa Bełchatowa oraz zawody "Tenis 10", lokalne Mistrzostwa Par Deblowych oraz Bełchatowską Ligę Tenisową.

- Na przełomie kwietnia i maja udało się dokonać wymaganej renowacji boisk polegającej m.in. na zebraniu wierzchniej warstwy z całej powierzchni kortów, wyrównaniu większych nierówności obecnych na boiskach oraz utworzeniu nowej warstwy. Pozwoliło to ich użytkownikom na grę w komfortowych warunkach - cieszy się Marcin Szymczyk, dyrektor jednostki. Jednak w związku z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi MCS zmuszony jest zamknąć Miejskie Korty Tenisowe w najbliższy piątek (13.10) o godz. 16. Do tej godziny czynne będą jeszcze dwa korty.

Artykuł dodał: Informacja prasowa MCS Bełchatów

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 615960 odwiedzin