Frame Factory Cup w sobotę

2017-10-06 10:44:43

Frame Factory Cup w sobotę

"Frame Factory Cup III", czyli turniej Pucharu Polski Rugby 7 odbędzie się już w sobotę na stadionie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Start zapowiada dziewięć drużyn w tym gospodarze KS Rugby Club Bełchatów. Będzie to drugi z cyklu turniejów Pucharu Polski. Zawody, na które wstęp oczywiście jest bezpłatny, rozpoczną się o godz. 11.

Po raz kolejny do Bełchatowa zjadą czołowe drużyny rugby siedmioosobowego. Zespoły zostaną podzielone na trzy grupy. Bełchatowianie trafili do grupy B z Husarią Kalisz i Rugby Team Olsztyn. Swój pierwszy mecz z Olsztynem RCB zagra o godz. 11.20.

- Gramy u siebie, więc oczywiście wszyscy chcieliby się pokazać i wystąpić w tym turnieju, ale do gry możemy desygnować tylko dwunastu zawodników, więc komuś będzie trzeba odmówić. To zawsze trudna decyzja - mówi Paweł Tomczuk z KS Rugby Club Bełchatów.

Faworytem zawodów będzie Posnania Poznań - mistrz i zdobywcy Pucharu Polski w „siódemkach” z poprzedniego sezonu (Posnania zagra w grupie A). Do grona faworytów należą też rugbyści AZS AWFiS Gdańsk oraz Tytana Gniezno (zagrają w grupie C).

[Zobacz zdjęcia z majowego turnieju Pucharu Polski Rugby 7]

Rozgrywki Pucharu Polski Rugby 7, podobnie zresztą jak ligowa walka o mistrzostwo kraju, rozgrywana jest systemem turniejowym. Bełchatowskie zawody będą drugie w cyklu tego sezonu.

- W tym roku chcemy skupić się przede wszystkim na mistrzostwach Polski, ponieważ kadry nie mamy bardzo szerokiej, więc nie będziemy jeździć na tak wiele turniejów pucharowych, jak przed rokiem - mówi Paweł Temoczuk.

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie ekipa RCB zgromadziła tyle punktów, by zagrać w turniejach finałowych o mistrzostwo i Puchar Polski, zajmując odpowiednio 7. i 6. miejsce.

Wcześniej, bo już dziś, w hali Energia odbędzie się drugi turniej Bełchatowskiej Ligi Rugby Tag. Zagrają szkoły podstawowe nr 3, 4, 9 i 13. Najlepsi awansują do finału Orlikowej Ligi Mistrzów, który 21 października odbędzie się w Bełchatowie.

2. Turniej Pucharu Polski Rugby 7 - "Frame Factory Cup III":

Grupa A:
Posnania Poznań
Werewolves Wąbrzeźno
GRC Łódź


Grupa B:
Husaria Kalisz
RCB Bełchatów
Rugby Team Olsztyn

Grupa C:
AZS AWFiS Gdańsk
Tytan Gniezno
Husaria Oświęcim

godz.11.00 Werewolves - GRC
godz. 11.20 Bełchatów - Olsztyn
godz. 11.40 Tytan - Oświęcim
godz. 12.00 Posnania - Werewolves
godz. 12.20 Kalisz - Bełchatów
godz. 12.40 AZS AWFiS - Tytan
godz. 13.00 GRC - Posnania
godz. 13.20 Olsztyn - Kalisz
godz. 13.40 Oświęcim - AZS AWFiS
godz. 14.00 półfinał I - IV
godz. 14.20 półfinał II - III
godz. 14.40 mecz o miejsca VI -VII
godz. 15.00 mecz o miejsca VIII - IX
godz. 15.20 mecz o miejsca V - VII
godz. 15.40 mecz o miejsce III
godz. 16.00 mecz o miejsca V - VI
godz, 16.20 Finał

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 615960 odwiedzin