Trzeciego rekordu nie będzie

2017-10-05 11:08:14

Trzeciego rekordu nie będzie

Filip Chrosta nie pobije w jednym roku trzech rekordów Polski młodzików. W zawodach w Krakowie chciał bić rekord kraju na 200 m, ale przeszkodziła mu w tym... awaria systemu elektronicznego pomiaru czasu. Wiek młodzika Filip kończy z rekordami na 100 i 300 m.

Po zdobyciu dwóch medali w mistrzostwach Polski młodzików Filip Chrosta zapowiadał, że ma jeszcze jeden cel do zrealizowania w tym sezonie. Pobić rekord Polski w swojej kategorii wiekowej na 200 m [więcej czytaj tutaj].

Przypomnijmy, że wcześniej w tym sezonie zawodnik Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego dwukrotnie ustanawiał rekordy Polski młodzików. Najpierw w maju we Wrocławiu przebiegł 100 m w czasie 10,87, a na niedawnych mistrzostwach Polski w Białej Podlaskiej ustanowił rekord na 300 m, biegnąc w czasie 34,65.

W tym roku Filip kończy wiek młodzika, dlatego jeszcze przed końcem sezonu letniego chciał pobić rekord Polski też na trzecim dystansie - 200 m i być najlepszym na listach rekordzistów na wszystkich trzech dystansach.

Trzymając się dobrej formy z mistrzostw kraju Filip chciał bić rekord na 200 m na mityngu w Krakowie. Jak mówi Łukasz Mantyk, trener zawodnika w BKL, był na to przygotowany, ale na stadionie popsuł się system elektronicznego mierzenia czasu.

- Nawet nie wystartowaliśmy, nie miało to sensu, ponieważ czasy mierzono stoperem, więc nawet, jakby pobiegł na rekord Polski, to i tak byłby to wynik nieoficjalny, nie uznany i nie wpisany do tabel - mówi Łukasz Mantyk. - Szkoda, nie dane nam było pobić tego rekordu. Nie będziemy już próbować, motywacja uleciała. Teraz czas na chwilę odpoczynku i trzeba zacząć przygotowania do sezonu halowego - dodaje.

Warto podkreślić, że Filip Chrosta de facto pobiegł w tym sezonie na rekord Polski na 200 m. Wynik nie został mu jednak uznany, bo pobiegł ze zbyt silnym wietrze w plecy, sprzyjającym zawodnikom. To pokazuje jednak, że forma na rekord była, o czym świadczą też rekordy na 100 i 300 m. Zdecydowały okoliczności, na które młody sprinter nie miał szans.

W przyszłym sezonie o rekordowe biegi zapewne będzie trudniej, bo Filip Chrosta przechodzi do wieku juniora młodszego. W tej kategorii będzie biegał dwa lata. Zapowiada, że w drugim roku chce wymazać z tabel dotychczasowe rekordy Polski.

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 581097 odwiedzin