Powołanie = przełożony mecz

2017-10-03 23:55:58

Powołanie = przełożony mecz

W najbliższą sobotę 7 października o godzinie 17 piłkarze PGE GKS-u Bełchatów przed własną publicznością mieli zmierzyć się z beniaminkiem II ligi Gwardią Koszalin. To spotkanie na życzenie "Brunatnych" zostało przełożone, a wszystko to za sprawą powołania do młodzieżowej reprezentacji Polski jakie otrzymał stoper GKS.

Od niedzieli przebywający w Wałbrzychu, środkowy obrońca GKS-u - Filip Kendzia otrzymał dodatkowe powołanie na zgrupowanie reprezentacji Polski U-20 oraz mecze Turnieju Ośmiu Narodów. Biało-czerwoni w piątek 6 października zmierzą się z Czechami, a z kolei w poniedziałek 9 października podejmować będą reprezentację Holandii.

20-latek w trakcie letniego okienka transferowego przyszedł do Bełchatowa z III-ligowego Piasta Żmigród. Kendzia rozegrał kilka niezłych spotkań w meczach sparingowych co z pewnością dostrzegł Mariusz Pawlak - trener GKS-u, który postanowił już nie raz dać szansę temu stoperowi w spotkaniach II ligi i jak na razie prezentuje się on bez większych zarzutów.

Powołanie Filipa do młodzieżowej reprezentacji Polski poskutkowało tym, że GKS wystąpił do Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN z prośbą o to by wyznaczyć nowy termin spotkania z Gwardią Koszalin. Odpowiedź była natychmiastowa, a nowym terminem jest  godzina 18 w środę 18 października. Z tego też powodu kolejny mecz domowy z MKS-em Kluczbork został przesunięty z soboty 21 na niedzielę 22 października na godzinę 17. Przypomnijmy, że wcześniej "Brunatni" zmierzą się w Poznaniu z tamtejszą Wartą, która w tym sezonie prezentuje się bardzo solidnie. Mecz ten rozegrany zostanie w sobotę 14 października o godzinie 15:00. Dla bełchatowian i ich trenera to z pewnością spora ulga. Ta wiadomość pozwala "Brunatnym" nieco dłużej potrenować i mieć szansę na to by po pięciu spotkaniach bez zwycięstwa w końcu złapać komplet. W pierwotnym terminie meczu z Gwardią na pewno nie miał szansy na występ Michał Bierzało pauzujący za kartki oraz kontuzjowani Adrian Klepczyński, Marcin Grolik czy Kamil Szubertowski. Z pewnością dwóch ostatnich nie zagra jeszcze w najbliższym czasie, ale mimo możliwa opcja powrotu na spotkanie z Gwardią Klepczyńskiego to dobra informacja.

W środę bełchatowianie zaraz po porannej odprawie będą trenować o godzinie 10:30 na boisku ze sztuczną nawierzchnią, a o 16 trening odbędzie się na głównej płycie boiska przy ulicy Sportowej 3. W czwartek i piątek zajęcia odbywać się będą o godzinie 11 na drugim boisku Miejskiego Centrum Sportu. W sobotę wyznaczona grupa przez trenera Mariusza Pawlaka pojedzie na spotkanie IV-ligowych rezerw w Strykowie ze Zjednoczonymi, a druga część weźmie udział w treningu, który rozpocznie się o godzinie 10.

fot. Adrian Mielczarski / GKS Bełchatów

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 581114 odwiedzin