Futbolowe podsumowanie regionu #12

2017-10-02 17:59:22

Astoria Szczerców przegrała mecz kolejki w piotrkowskiej klasie okręgowej, a Omega Kleszczów jako jedyny IV-ligowiec z naszego regionu dopisała sobie punkty w miniony weekend. W niższych ligach imponuje formą ESPN Bełchatów, który jednak tym razem musiał się mocno namęczyć.

O spotkaniu na szczycie w Szczercowie pisaliśmy osobno w tym TEKŚCIE. W tej lidze wygrała również Omega II Kleszczów, która swój triumf nad GUKS Gorzkowice przypieczętowała bramką w 90. minucie Szymona Lesiakowskiego. - Ten gol był konsekwencją naszej dobrej gry. Uważam, że kontrolowaliśmy mecz, dzięki czemu w drugiej połowie strzeliliśmy dwie bramki i odwróciliśmy losy meczu. Ten stracony gol to nasz błąd - opisuje Lesiakowski. - Na tym poziomie jesteśmy beniaminkiem, ale mamy świadomość, że tych punktów powinniśmy mieć więcej. Nie ma co mówić o jakimś konkretnym celu na ten sezon. Chcemy po prostu uzbierać jak największą ilość "oczek" bo jakość piłkarską mamy na wysokim poziomie i w tej lidze z każdym możemy wygrać - dodaje zawodnik, który częściej niż w klasie okręgowej występuje w zespole IV-ligowej Omegi.

Ta z kolei pokonała Zawiszę Pajęczno 4:0, a autorem dwóch bramek był Michał Konecki. Gracz ten pojawił się na boisku w 65. minucie, a na listę strzelców wpisał się w 71. i 81. minucie. Co ciekawe, był również autorem gola dzień później w meczu wspomnianych wyżej rezerw "Omeżki". Porażkami zakończyły się za to spotkania Włókniarza Zelów (z KS Kutno), PGE GKS II Bełchatów (z KS Paradyż) i Zjednoczonych Bełchatów (z Pelikanem II Łowicz). Włókniarz, jak i GKS II, kończyli swoje mecz w dziesiątkę. A na dodatek Mikołaj Bociek nie wykorzystał rzutu karnego przy stanie 0:0.

W A-klasie wyższość LKS Mierzyn musieli uznać gracze Astorii II Szczerców. Podopieczni Wiesława Maka remisowali do przerwy 1:1, by w drugiej odsłonie stracić trzy bramki, strzelając tylko jedną. Dodatkowo golkiper szczercowskiej "dwójki" - Piotr Szatan - obronił dwa rzuty karne. W sieradzkiej A-klasie wyjazdowy remis Hetmana Rusiec z LZS Rębieskie, gdzie do tej pory goście głównie przegrywali. Zespół z Ruśca prowadził do przerwy 3:1, a na dodatek stworzył jeszcze dwie dogodne okazje do podwyższenia rezultatu. W drugiej odsłonie meczu przeważali już gospodarze, którzy w 60. minucie zdobyli bramkę kontaktową, a chwilę później wyrównali stan meczu. - I w sumie wówczas emocje się skończyły - ocenił nam obserwator tego widowiska.

W lokalnej B-klasie mecz za meczem wygrywają piłkarze KS EBE SPN Bełchatów. Tym razem zawodnicy Piotra Kurzawskiego wygrali w Szydłowie z Grabką II Grabica po "złotym golu" Kamila Frąckowicza, który otrzymał podanie od Rafała Trzmiela, minął golkipera i skierował piłkę do pustej bramki. - Strasznie się męczyliśmy tego dnia, ale takie zwycięstwa najbardziej cieszą. Jednak najtrudniejsze mecze dopiero przed nami, w tym derby z Grocholicami. Cieszy mnie także fakt, że frekwencja na treningach i meczach ciągle dopisuje. To także główny powód tego, że są wyniki - mówi Filip Śliwiński kapitan ESPN.

Wspomniany KS Grocholice Bełchatów również ma za sobą udaną kolejkę, ponieważ pokonał 2:1 Victorię Woźniki. Jako pierwsi gola strzelili goście, co podziałało mobilizująco na gospodarzy. Ci jeszcze przed przerwą zdołali zdobyć dwie bramki, które jak się następnie okazało, wystarczyły do zdobycia trzech punktów. Tym bardziej cennych, że tego dnia postawa zespołu z Grocholic nie była najlepsza. Podobnie jak Alfy Kleszczów, która nadal zaskakuje swą słabą postawą. Tym razem "Alfiorze" ulegli 0:4 VIS Gidle i z dorobkiem zaledwie czterech punktów są tuż nad dwójką najsłabszych ligowych ekip.

IV liga, gr. łódzka (10. kolejka):
* Omega Kleszczów - Zawisza Pajęczno 4:0 (0:0)
bramki dla Omegi: Michał Konecki (x2), Krzysztof Kowalski, Marek Grabowski

Omega: Gałczyński - Mateusz Roczek (78’ Lesiakowski), Grzywiński, Pałyska, Szewczyk, Ociepa (72’ Belica), Paweł Kowalski, Barański (78’ Niedbała), Tomesz (65’ Berg), Janeczek (65’ Konecki), Krzysztof Kowalski (65’ Grabowski)

* KS Kutno - Włókniarz Zelów 2:0 (1:0)

Włókniarz: Mateusz Krajda - Rafał Chorąży, Adrian Łucki, Hubert Muszyński, Błażej Kaliski, Adrian Olszewski (70’ Szymon Rosiak), Piotr Boczkiewicz (63’ Kamil Bendkowski), Norbert Dregier (80’ Mateusz Wroński), Daniel Dymek, Albin Maciejewski, Rafał Bednarek (72’ Gabriel Perka)

* Zjednoczeni Gmina Bełchatów - Pelikan II Łowicz 0:8 (0:4)

Zjednoczeni: Cezary Znojek - Sebastian Rożniakowski (90’ Michał Opyd), Marcin Anioł, Jakub Bednarek, Krzysztof Opyd, Mateusz Marczewski (69’ Jakub Majchrzak), Rafał Kucharski, Kacper Książczyk (50’ Dawid Cheda), Mateusz Nowak, Damian Roksela, Sławomir Duliniec (80’ Sebastian Stępień)

* PGE GKS II Bełchatów - KS Paradyż 0:1 (0:0)

GKS II: Paweł Lenarcik – Mateusz Orski, Bartłomiej Zieliński, Mikołaj Bociek, Marcin Garuch, Kacper Szafrański (83’ Jakub Szczyszek), Daniel Chwałowski, Michał Lewandowski, Dawid Flaszka, Michał Ciarkowski, Hubert Berłowski (58’ Konrad Matuszewski)

(6. Włókniarz Zelów 18 [6-0-4] 19:16; 7. Omega Kleszczów 16 [5-1-4] 22:23; 14. GKS II Bełchatów 10 [3-1-6] 22:23; 18. Zjednoczeni Bełchatów 0 [0-0-10] 3:75; (kolejno: miejsce w tabeli, drużyna, punkty [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (8. kolejka):
* Astoria Szczerców - RKS Radomsko 2:3 (0:2)
bramki dla Astorii: Radosław Pęciak, Kamil Sadziński

Astoria: Szymon Malicki - Przemysław Świętczak (72’ Adam Bogucki), Mateusz Borun, Dawid Kęsy, Mariusz Rudzki, Radosław Pęciak, Sławomir Lewandowski, Krzysztof Kowalski, Kamil Sadziński, Krzysztof Skała, Kamil Woźniak (71’ Kamil Wańdoch)

* Omega II Kleszczów - GUKS Gorzkowice 2:1 (0:1)
bramki dla Omegi II: Michał Konecki, Szymon Lesiakowski

Omega II: Michał Zientarski - Mateusz Roczek, Błażej Miara, Krzysztof Baryła, Damian Bisaga (80’ Albert Jasitczak), Szymon Lesiakowski, Patryk Niedbała (46’ Mateusz Jędrzejczyk), Michał Konecki, Bartosz Pieniążek (68’ Paweł Szulc), Szymon Serafin, Witold Sowała (84’ Maciej Gasik)

(2. Astoria Szczerców 19 [6-1-1] 25:9; 4. Omega II Kleszczów 14 [4-2-2] 21:12)

A klasa, gr. Piotrków Tryb. II (7. kolejka):
* LKS Mierzyn - Astoria II Szczerców 4:2 (1:1)
bramki dla Astorii II: Mariusz Soboń (rzut karny), Piotrek Piotrowski

(4. Astoria II Szczerców 13 [4-1-2] 19:13)

A klasa, gr. Sieradz II (8. kolejka):
* LZS Rębieskie - Hetman Rusiec 3:3 (1:3)
bramki dla Hetmana: Łukasz Mielczarek, Krystian Stępień, Paweł Matynia

Hetman: Konrad Bednarek - Paweł Matynia, Andrzej Koziara, Marek Kozioł, Marcin Maliszak (82’ Kamil Studziński) - Krystian Stępień (60’ Kamil Godek), Marcin Wojciechowski, Łukasz Walewacz, Artur Witczański (80’ Grzegorz Penciak), Łukasz Mielczarek - Jakub Ochocki (56’ Wiktor Uciński)

(10. Hetman Rusiec 11 [3-2-3] 26:26)

B klasa, gr. Piotrków Tryb. II (7. kolejka):
* Grabka II Grabica - ESPN Bełchatów 0:1 (0:1)
gol dla ESPN: Kamil Frąckowicz

ESPN: Kędzierski - Brożyna, Śliwiński, Michałek, Szewczyk (71’ Stasiak), Trzmiel, Lewicki (66’ Włoch), Pauliński (6’ Saktura), Knaś, Szklarski, Frąckowicz

* KS Grocholice Bełchatów - Victoria Woźniki 2:1 (2:1)
bramki dla KSG: Dominik Bartczak, bramka samobójcza

KSG: Jakub Pacha - Damian Michalak, Dominik Bartczak (88’ Paweł Stępień), Rafał Chmielewski, Krzysztof Zelcer, Janusz Wielądek (70’ Łukasz Łuaszcz), Piotr Raś, Damian Jodełka, Paweł Jasiński, Marceli Schabowski, Łukasz Kołodziej

* VIS Gidle - Alfa Kleszczów 4:0 (3:0)

(2. ESPN Bełchatów 18 [6-0-1] 30:9; 4. KS Grocholice Bełchatów 16 [5-1-1] 15:7; 10. Alfa Kleszczów 4 [1-1-5] 6:20)

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 192009 odwiedzin