PGE GKS znów przegrywa

2017-09-30 21:44:17

Kryzys PGE GKS Bełchatów trwa w najlepsze. W pięciu ostatnich spotkaniach "Brunatni" zdobyli zaledwie dwa punkty. W sobotę ulegli Olimpii Elbląg 0:1, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry. Po tej porażce PGE GKS spadł już do drugiej połówki tabeli. Marzenia o awansie powoli gasną.

To już nie jest zadyszka, to prawdziwy kryzys piłkarzy PGE GKS Bełchatów. "Brunatni" nie potrafią wygrać już od pięciu kolejek. W tym czasie wywalczyli zaledwie dwa remisy, a w dziś przegrali trzeci mecz (piąty w sezonie). Otwarte więc pozostaje pytanie, dlaczego zespół, który potrafił grać efektownie na początku sezonu, przestał strzelać gole i zdobywać punkty.

Po słabych ostatnio występach trener Mariusz Pawlak dokonał w wyjściowej jedenastce trzech zmian. Miejsca w składzie nie znaleźli Bartłomiej Bartosiak, Dawid Flaszka i Filip Kendzia (pojawił się na boisku już po pół godzinie w miejsce kontuzjowanego Adriana Klepczyńskiego). W ich miejsca zagrali Robert Chwastek, Marcin Ryszka i Łukasz Pietroń, a do obrony przesunięty został Patryk Janasik.

O ile w pierwszej połowie mecz w Elblągu był w miarę wyrównany, o tyle w drugiej odsłonie dominowali gospodarze. Przed przerwą najbliżej szczęścia był Emile Thiakane, ale chybił. Po zmianie stron mecz się zaostrzył. Niestety dwie żółte kartki obejrzał Michał Bierzało, który w 68. minucie opuścił boisko, osłabiając zespół. W tym momencie gospodarze poczuli swoją szansę.Zaatakowali z większym animuszem. Dopięli swego w doliczonym czasie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, głową piłkę do bramki "Brunatnych" skierował były gracz PGE GKS - Kamil Wenger.

Po meczu piłkarzom oberwało się od kibiców. Pod sektorem gości wysłuchali ostrej reprymendy.

Olimpia Elbląg - PGE GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
1:0 Kamil Wenger (90’)

Olimpia: Wojciech Daniel - Michał Ressel, Tomasz Lewandowski, Kamil Wenger, Rafał Lisiecki -  Damian Szuprytowski (90’ Krzysztof Iwanowski), Maciej Rozumowski, Bartosz Danowski (90’ Kacper Korkliniewski), Radosław Stępień (79’ Piotr Kurbiel), Mateusz Szmydt (63’ Jakub Bojas) - Anton Kołosow.

PGE GKS: Arkadiusz Moczadło - Patryk Janasik, Adrian Klepczyński (30’ Filip Kendzia), Michał Bierzało, Paweł Wojowski - Robert Chwastek (72’ Mikołaj Bociek), Patryk Rachwał, Marcin Ryszka, Łukasz Pietroń (63’ Bartłomiej Bartosiak), Emile Thiakane - Piotr Giel.

żółte kartki: Stępień, Bojas - Bierzało, Kendzia, Bartosiak, Giel, Bociek.
czerwona kartka: Michał Bierzało (68. minuta, GKS, za drugą żółtą).
sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 192010 odwiedzin