Astoria z Radomskiem grają na szczycie

2017-09-29 21:29:09

Astoria z Radomskiem grają na szczycie

Astoria Szczerców podejmuje RKS Radomsko. To będzie hit ósmej kolejki klasy okręgowej. Oba zespoły jeszcze nie przegrały, ba wygrały 13 z rozegranych przez siebie 14 spotkań. Goście przyjadą z nowym trenerem Andrzejem Orszulakiem. Do tego dochodzi podtekst kibicowski. Będzie się działo. Początek meczu w Szczercowie o godz. 15.

W piotrkowskiej okręgówce są tylko dwie niepokonane drużyny. To Astoria Szczerców i RKS Radomsko. W sobotę na kameralnym stadionie w Szczercowie obie ekipy zmierzą się ze sobą. To będzie hit kolejki. Radomszczanie wygrali wszystkie siedem spotkań, strzelając 20 i tracąc 5 goli. Astoria bilans bramkowy ma jeszcze lepszy - 23:6. Szczercowianie zanotowali sześć zwycięstw i jeden remis.

Jedyny mecz, w którym Astoria straciła punkty przytrafił się szczercowianom w ostatniej kolejce. Na wyjeździe nie potrafili strzelić gola rezerwom Lechii Tomaszów Maz., w efekcie mecz skończył się bezbramkowym remisem.

- Trochę nas ten mecz wybił z uderzenia, ale może taki kubeł zimnej wody nam się przyda, abyśmy z większym respektem podeszli do przeciwnika - mówi Marek Przybył, trener Astorii Szczerców.  

Sporo w ostatnim czasie działo się w Radomsku. Mimo, że zespół miał komplet ligowych zwycięstw z pracą pożegnał się Edward Cecot, który dołączył do nowego projektu w Radomsku, po tym jak odszedł ze Zjednoczonych Gmina Bełchatów. Ostatnim meczem byłego kapitana GKS Bełchatów na ławce trenerskiej w Radomsku był mecz okręgowego Pucharu Polski, w którym RKS przegrał 1:3 z KS Paradyż.

- Nie sądzę, aby ta porażka była powodem zmiany trenera - podkreśla Marek Przybył. - To była zaskakująca decyzja, trochę dziwna, ale nie znam szczegółów - dodaje.

Nowym trenerem Radomska został równie dobrze znany w Bełchatowie Andrzej Orszulak, kiedyś m.in. asystent Kamila Kieresia w GKS Bełchatów i GKS Tychy. Co ciekawe, Orszulak miał ponoć propozycję objęcia czwartoligowych rezerw PGE GKS, ale się nie zdecydował.

Pierwszy mecz w roli trenera RKS Andrzej Orszulak ma za sobą. W minionym tygodniu radomszczanie wygrali 4:3 w lokalnych derbach ze Świtem Kamieńsk. To pierwszy mecz, w którym stracili tyle goli.

Zadyszka defensywy Radomska? To może być dobra informacja dla Kamila Sadzińskiego i Krzysztofa Nowaka, najlepszych strzelców Astorii, czy Kamila Woźniaka, który również imponuje formą strzelecką.

- Nastroje w naszej drużynie są pozytywne, chociaż znamy wartość rywala - mówi trener Przybył. - Radomsko to faworyt, po wzmocnieniach, które zrobili latem to pretendent do awansu. Finansowo też nie możemy się z nimi równać, ale postaramy się wygrać i zdobyć trzy punkty. Sumienną pracą i ambicją nadrobimy wszystko - dodaje. -
Oglądałem drużynę Radomska i oczywiście będziemy mieli plan na to spotkanie. Myślę, że będzie to dobry mecz, ponieważ spotkają się dwie drużyny "piłkarskie", które lubią grać w piłkę. myślę, ze będzie ciekawie i na koniec wygra Astoria.

Przyjazd RKS Radomsko do Szczercowa, to oczywiście ciekawy aspekt kibicowski. Wiadomo, że fani szczercowskiej drużyny wspierają też GKS Bełchatów, a animozje między kibicami "Brunatnych" i Radomska to cała historia.

- W szatni tych animozji nie czuć, choć jest u nas paru chłopaków, którzy grali w GKS, więc może lekko adrenalinę to podniesie - mówi trener Astorii. - Przed takim meczem nie trzeba nikogo specjalnie mobilizować - dodaje.

Oczywiście po tak dobrym sezonie naturalne stają się pytania o powrót Astorii tam, gdzie już była, czyli do IV ligi. - Kalendarz mamy tak ułożony, że teraz gramy z Radomskiem, za chwilę z Moszczenicą i Polonią  Piotrków, a wiec mocnymi zespołami [Polonia jest trzecia, a Moszczenica czwarta w tabeli - przyp. red.]. Porównując tamtą rundę i tą, to widać, że poziom się wyrównał. Z teoretycznie słabszymi drużynami też się ciężko gra, nie tylko z czołówką, czego przykład mieliśmy ostatnio w Tomaszowie. Nie pompujemy balonika, patrzymy na wszystko spokojnie, w każdym meczu staramy się grać o trzy punkty. Zobaczymy, jak będzie po rundzie jesiennej - dodaje trener Astorii.

LKS Astoria Szczerców - RKS Radomsko
Szczerców, ul. Rzeczna, 30 września, godz. 15.

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 780072 odwiedzin