Maja najlepsza w finale Nestle Cup

2017-09-28 12:20:33

Maja najlepsza w finale Nestle Cup

Maja Matyśkiewicz najlepszą wieloboistką wśród czternastolatek w Polsce. Wychowanka Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego wygrała finał Nestle Cup w Warszawie.

W finałowych zawodach na stadionie AZS AWF Warszawa wystąpiło blisko 600 młodych lekkoatletów, uczestników programu "Lekkoatletyka dla każdego". Doskonale w kategorii U14 zaprezentowała się Maja Matyśkiewicz, która startowała w czteroboju lekkoaltetycznym.

- Maja zaprezentowała się fantastycznie, choć już wcześniej dawała nam sygnały, że jest w formie - podkreśla Dariusz Rybarczyk, trener zawodniczki w BKL i koordynator Ośrodka Lekkiej Atletyki w Bełchatowie.

Już w pierwszej konkurencji okazała się najlepsza, wygrywając bieg na 60 m, z czasem 8,19, jednocześnie rewanżując się rywalce, z którą przegrała w finale Czwartków Lekkoatletycznych. W skoku w dal osiągnęła 4,81, co dało jej trzecie miejsce w konkurencji.

- Poszło dobrze, ale możliwości ma większe, podobnie jak na 60 m, gdzie mogła pobiec szybciej, ale miała dużą przewagę, więc już nie cisnęła na ostatnich metrach. A jednak im lepszy czas, tym więcej punktów - podkreśla trener Rybarczyk.

Trzecią konkurencją był rzut piłeczką palantową, którego Maja nie znosi. - To była porażka, aż wstyd przyznać się do wyniku, to nie jest moja dobra strona - podkreśla sama zawodniczka.

- Mordowaliśmy się dwa miesiące, aby poprawić tę konkurencję, ale ona jej wyraźnie nie leży - podkreśla trener. Tak źle jednak nie było, 30,5 m to najlepszy wynik Mai. Jednak rywalki rzucały dalej i bełchatowianka spadła na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej po pierwszym dniu zawodów.

Drugiego dnia pozostał nielubiany przez wieloboistów bieg na 600 m. Tu Maja Matyśkiewicz pobiegła znakomicie. Z czasem 1:41,83 uzyskała swój rekord życiowy i zdeklasowała rywalki. Nie tylko odrobiła stratę z piłeczki palantowej, ale zakończyła zawody z kosmicznym wynikiem 455 punktów i 15 oczek przewagi nad drugą rywalką.

- Ten wynik zwrócił na Maję uwagę trenerów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Oczywiście trudno w tak młodym wieku wyrokować, co będzie dalej, ale z pewnością za rok Maja wystartuje w mistrzostwach Polski młodzików, które odbędą się w Bełchatowie [więcej tutaj - przyp. red.] - mówi Dariusz Rybarczyk.

370.jpg

Ekipa z Bełchatowa: Maja Matyśkiewicz, Julia Grochulska, Zuza Mielczarek, trenerka Agnieszka Morawiec i  Franciszek Węglewski

W zawodach finałowych startowali również inni młodzi lekkoatleci. W kategorii klas czwartych 23. miejsce z wynikiem 136 punktów zajął Franciszek Węglewski. Julia Gruchulska z klasy piątej z końcowym wynikiem 283 punktów zajęła 28. miejsce, a Zuzanna Mielczarek była 38., uzyskując 259 punktów.

 

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 581113 odwiedzin