Filip Chrosta mistrzem i rekordzistą Polski!

2017-09-24 16:24:46

Filip Chrosta został mistrzem i rekordzistą Polski młodzików w biegu na 300 m! 34.65 to czas, w którym nigdy jeszcze nie pobiegł żaden 16-latek w Polsce. Ekipa BKL wraca z Białej Podlaskiej z pięcioma medalami mistrzostw Polski i czwartym miejscem w klasyfikacji medalowej!

Już po mistrzostwach makroregionu przed dwoma tygodniami reprezentanci Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego zapowiadali, że na mistrzostwa Polski młodzików do Białej Podlaskiej będą jechać po medale. I słowa dotrzymali.

Znów klasą dla siebie był Filip Chrosta, który jednak może czuć pewien niedosyt, bo niewiele brakowało, a założyłby na szyję dwa złote medale. W sobotę, pierwszego dnia zawodów, o mrugnięcie okiem przegrał finał na setkę. W eliminacjach był najszybszy - 11,21, choć potrafi biegać szybciej (jego życiówka z maja tego roku to 10,87). W finale broniący tytułu bełchatowianin pobiegł w czasie 11,08, ale minimalnie, o dwie setne sekundy lepszy okazał się Oliwier Wdowik z Resovii. Rzeszowianin wygrał "na kracie", czyli na ostatnich metrach finiszu.

Szkoda, ale srebro mistrzostw Polski to żadna ujma. Tym bardziej, że jeszcze lepiej Filip pobiegł dziś. W niedzielnej rywalizacji na 300 m był poza konkurencją rywali Tym razem walka z drugim na tym dystansie rywalem z Resovii nie była tak zacięta. Filip Chrosta pobiegł w czasie 34,65 ustanawiając nowy rekord Polski młodzików na dystansie 300 m.

W sobotę, pierwszego dnia rywalizacji brązowy medal na 600 m wywalczył Kacper Wośko. To duży sukces 14-latka, który debiutuje w tej kategorii wiekowej i do Białej Podlaskiej miał jechać po naukę i doświadczenie. Mówił o tym, przed wyjazdem jego trener Dariusz Rybarczyk (tutaj). Tymczasem Kacper wystąpił w najszybszej serii biegów, uzyskując 1:26,71, co jest jego rekordem życiowym. Ten wynik dał mu medal.

W niedzielę ekipa BKL dorzuciła dwa kolejne srebrne medale. Adam Patrzyk w skoku w dal uzyskał 6,50 m. Poprawił tym samym swój tegoroczny rekord życiowy. Najdalej skoczył już w pierwszym skoku, ale w sumie z sześciu prób (jeden skok spalił), aż trzy razy lądował w piaskownicy najdalej niż dotychczas w swej karierze.

Srebro na 1000 m wywalczyła także Aleksandra Dawidziak, która jechała do Białej Podlaskiej po kontuzji. W swojej serii uzyskała 3:01.89, co wystarczyło do medalu.

Dzięki pięciu krążkom ekipa BKL wraca z mistrzostw młodzików z czwartym miejscem w klasyfikacji drużynowej, na 50 klubów z Polski, których reprezentanci zdobywali medale. Przed BKL uplasowały się tylko Resovia, MUKS Park Zduńska Wola i ZLKL Zielona Góra