Ruszyła Bełchatowska Liga Rugby Tag

2017-09-25 08:17:55

Ruszyła Bełchatowska Liga Rugby Tag

Publiczne Gimnazjum nr 4 będzie reprezentowało Miasto Bełchatów w tegorocznym finale Orlikowej Ligi Mistrzów w rugby tag – to najważniejsza informacja po turnieju Bełchatowskiej Ligi Rugby Tag, którego organizatorami byli Rugby Club Bełchatów i Miejskie Centrum Sportu.

O prawo gry w finale szkół podstawowych bełchatowscy uczniowie powalczą na II turnieju eliminacyjnym. - Ponieważ ciężko jest zachęcić dzieci do trenowania rugby w mieście, które ma dobrze rozwinięte szkółki piłki nożnej i siatkówki, postanowiliśmy stworzyć Bełchatowską Ligę Rugby Tag. Liga ta ma zachęcić dzieci i młodzież do uprawiania bezkontaktowego Rugby Tag, a tym samym promować grę w rugby w Bełchatowie - wyjaśniają przedstawiciele RCB Bełchatów.

Z powodu złej pogody organizatorzy zmuszeni byli rozegrać I turniej Bełchatowskiej Ligi Rugby Tag w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. 1 Maja, gdzie do rywalizacji przystąpiło siedem podstawówek i dwa gimnazja. Jednak zmiana nie wpłynęła źle na nastoletnich uczestników, którzy z pełnym zaangażowaniem przystąpili do boiskowej zabawy.

Z powodu obecności tylko dwóch gimnazjów, uczniowie ci rozegrali dwumecz, który wyłonił miejskiego reprezentanta w finale Orlikowej Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu uczniowie „Herberta” wygrali 3:2, by w rewanżu przegrać 0:2 i było jasne, że wśród najlepszych sprawdzą się reprezentanci „czwórki”.

Szkoły podstawowe zostały podzielone na dwie grupy – A i B – gdzie rywalizowano systemem „każdy z każdym”. W pierwszej z nich awans do półfinału uzyskali uczniowie SP 3 i SP 4, w drugiej SP 9 i 13. Turniej ten zaplanowano na początek października. Z kolei 21 października w Bełchatowie odbędzie się finał Orlikowej Ligi Mistrzów.

- W turnieju widać było przewagę wyróżniających się zawodników, którzy regularnie trenują w Rugby Club Bełchatów pod okiem trenerów Marka Stojka i Pawła Tomczuka. Serdecznie dziękujemy dyrekcjom szkół za zaufanie i współpracę, oraz wszystkim nauczycielom, którzy byli ze swoimi uczniami na turnieju - kończą zawodnicy RCB.

fot. MCS Bełchatów

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 681262 odwiedzin