PGE Skra z Superpucharem Polski

2017-09-23 23:44:43

PGE Skra z Superpucharem Polski

PGE Skra Bełchatów zdobyła Superpuchar Polski! Siatkarze z Bełchatowa pokonali w sobotnim meczu w hali Energia ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1. To trzeci krajowy Superpuchar w kolekcji PGE Skry.

Mecz mistrza i wicemistrza Polski, zdobywcy i finalisty Pucharu Polski, jednym słowem dwóch najlepszych drużyn poprzedniego sezonu rozpoczął siatkarski sezon w Polsce. W poprzednim sezonie w obu rozgrywkach lepsza okazała się ZAKSA, która zdominowała ligową i pucharową kampanię. Ale w rozgrywanym w ramach Siatkarskiego Weekendu Mocy meczu o Superpuchar goście ze Śląska nie mieli już tylu atutów.

Choć początek meczu mógł zapowiadać, że znów kędzierzynianie zamiotą parkiet. Bełchatowianie mieli problem przede wszystkim w przyjęciu zagrywki i tym samym kombinacyjnym rozgrywaniu akcji. Ale żółto-czarni rozkręcali się powoli. Przede wszystkim sami podjęli ryzyko i zaczęli bombardować gości zagrywką. I niespodziewanie ZAKSA nie była w stanie sobie z tym poradzić.

SUPERPUCHAR JEST NASZ!!! ???????????????? ZAKSA - PGE Skra 1:3 (25:16, 17:25, 33:35, 21:25) #Superpuchar2017 #yellowblack

Post udostępniony przez PGE Skra Bełchatów (@pgeskra)23 Wrz, 2017 o 12:23 PDT

 

Największe emocje przyniosła trzecia odsłona meczu. Gra na przewagi toczyła się bez końca. Ostatecznie PGE Skra wygrała tę partię do 33. To był przełom, który pchnął bełchatowian po trofeum. Rewelacyjny występ zaliczył Bartosz Bednorz, który sześć ze swoich 18 punktów zdobył rewelacyjną zagrywką i zasłużenie został wybrany MVP meczu.

PGE Skra sięgnęła po raz trzeci po Superpuchar Polski. Wcześniej dokonywała tej sztuki jeszcze w 2012 i 2014 roku. Tym samym bełchatowianie są najbardziej utytułowani w tych, mających jednak krótką historię rozgrywkach (to była szósta edycja).

Przypomnijmy, że mecz o Superpuchar kraju był rozegrany w ramach Siatkarskiego Weekendu Mocy, który wciąż trwa. Jego drugi dzień odbędzie się w niedzielę. O godz. 13 w galerii Olimpia odbędzie się niecodzienna konferencja prasowa zespołu, w której oprócz dziennikarzy pytania zawodnikom będą mogli zadać też kibice. Potem zabawa przeniesie się do hali Energia, gdzie od 14 rozpocznie się VII Ogólnopolski Zlot Kibiców PGE Skry Bełchatów, który uświetni występ gwiazdy (Sławomir zagra o godz. 17), a zakończy prezentacja drużyn PGE Skry Bełchatów (godz. 18).

Przepomnijmy, że sezon ligowy PGE Skra rozpocznie dopiero 8 października, wyjazdowym meczem z Jastrzębskim Węglem. Spotkania dwóch pierwszych kolejek - z Treflem Gdańsk i Aluronem Wartą Zawiercie - zostały przełożonych.

PGE Skra Bełchatów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (16:25, 25:17, 35:33, 25:21)

PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Lisinac, Wlazły, Bednorz, Czarnowski, Piechocki (libero) oraz Penczew, Janusz, Romać.
ZAKSA: Toniutti, Deroo, Wiśniewski, Torres, Buszek, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Jungiewicz, Szymura

fot. skra.pl

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 584904 odwiedzin