Towarzyskie turnieje Korony

2017-09-20 09:49:19

Towarzyskie turnieje Korony

UKS Korona Bełchatów oraz EKS Skra Bełchatów wzięli udział w VII Memoriale im. Wojciecha Zembowicza, który rozegrano w Rawie Mazowieckiej. Zawody wygrali siatkarze Skry, "Koroniarze" zajęli miejsce ósme.

W spotkaniu decydującym o końcowym miejscu Korona wygrała 2:1 z Białą Podlaską, co ucieszyło opiekuna drużyny, Pawła Wieczorkowskiego. - Ważne, że ciężki turniej zakończyliśmy zwycięstwem. Choroby oraz kontuzje zawodników spowodowały, że w pierwszym dniu graliśmy w 9 osób, natomiast dzień później radziliśmy sobie w 7 osób - wyjaśnia.Tydzień wcześniej UKS Korona rywalizowała w Warszawie, gdzie zajęła piątą lokatę. - Na turnieju miałem możliwość sprawdzenia formy jednego rozgrywającego, a w stolicy drugiego. Tam graliśmy turniej w swoim roczniku natomiast w Rawie Maz. turniej kadetów. Każdy turniej dał mi informacje o chłopcach, na kogo mogę liczyć w trudnej sytuacji a z kim trzeba wiecęj pracować - dodaje Wieczorkowski.

Teraz przed Koroną turniej towarzyski w Zduńskiej Woli, który zdaniem trenera jest najważniejszy, a dodatkowo będzie miał do dyspozycji całą kadrę. Po blisko półrocznej przerwie do treningów powrócił Aleksander Czerwiński, który nie jest jeszcze w pełni formy, ale będzie mógł jako zmiennik pomóc swoim kolegom.W Rawie Maz. rywalizowało dwanaście drużyn, a najlepszy wynik osiągnęli młodzi siatkarze EKS Skry, których opiekunem jest Michał Mękarski. "Energetycy" wyprzedzili Wrzos Międzyborów i KPS Siedlce. Żółto-czarni bełchatowianie wygrali wszystkie spotkania przegrywając przy tym tylko dwa sety. Hubert Klat został najlepszym zawodnikiem całego turnieju, a Marcel Rogulski najważniejszym członkiem drużyny Skry.

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 780177 odwiedzin