Bełchatowianie pojadą do USA!

2017-09-19 19:39:44

Bełchatowianie pojadą do USA!

W sobotę 16 września w zawodach eliminacyjnych do Arnold’s Classic w Strongman i Strongwoman rozgrywanych w USA wzięła udział Ida Lis oraz Dariusz Błaszczyk. Obu tych osób przedstawiać nie trzeba. Ta dwójka trenująca pod okiem Michała i Olgi Tyborów znów pokazała klasę awansując do wielkiego finału!

17-letnia Ida totalnie zaskoczyła. Bełchatowianka w stawce była najlżejszą zawodniczką, a mimo to w swojej kategorii zwyciężyła, a w kategorii Open zajęła trzecie miejsce co dało jej awans do Ohio, gdzie w marcu 2018 roku rozegrany zostanie wielki finał. Ze względu nato, że wszystkie dziewczyny bez względu na wagę rywalizowały na tych samych obciążeniach jest to dla Idy Lis bardzo duże wyróżnienie, które zasługuje na uznanie.33-letni Dariusz Błaszczyk w ostatnim czasie prezentuje zwyżkę formy i zalicza wygraną za wygraną. Nie inaczej było tym razem kiedy to bezkonkurencyjnie pokonał wszystkich swoich rywali i bez problemu zajął najwyższe miejsce na podium oraz podobnie jak Ida z rąk byłego strongmana i aktualnego zawodnika KSW odebrał zaproszenie do Ohio.

Z pewnością większą niespodziankę sprawiła Ida, bowiem ta fenomenalna 17-latka po raz kolejny zaskoczyła, ale najprawdopodobniej musimy się już do tego przyzwyczaić! - Start w tych zawodach był niespodzianką. Razem z trenerami zdecydowaliśmy o nim dwa tygodnie temu. Miała to być zabawa, zbieranie doświadczenia, trening w trochę innej odsłonie. Myślę, że nikt się nie spodziewał takiego happy endu - mówi uśmiechnięta Ida.- Dzięki fantastycznej pracy którą wykonaliśmy z Olga Kirpicenko-Tyborą i Michałem Tyborą, moimi trenerami, zdobyłam pierwsze miejsce w kategorii lekkiej i trzecie miejsce w Open. To niesamowite tym bardziej, że startowałam z doświadczonymi zawodniczkami i często dużo cięższymi ode mnie dlatego ten start cieszy jeszcze bardziej - twierdzi strongmanka z Bełchatowa.

Co teraz przed Idą? - Teraz czas na mistrzostwa Polski, w których startuje już na początku października, trzymajcie kciuki. Wykonaliśmy mega robotę i mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec. Chciałbym też podziękować rodzinie która była ze mną tego dnia i serdecznie pogratulować Dariuszowi Błaszczykowi za złoto, które zdobył!Ida Lis oraz Dariusz Błaszczyk do Stanów Zjednoczonych, do Ohio wyjadą w marcu przyszłego roku. Trzymamy kciuki, aby nasi bełchatowscy reprezentanci na międzynarodowej arenie zaprezentowali się z jak najlepszej strony, aby ominęły ich jakiekolwiek urazy i kontuzje oraz, aby powalczyli o coś więcej niż tylko kolejne doświadczenie!

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 706215 odwiedzin