Złoci młodzicy chcą więcej medali

2017-09-14 13:11:09

Osiem medali, w tym pięć złotych przywiozła z mistrzostw makroregionu młodzików reprezentacja Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego. To zapowiedź medalowych szans ekipy BKL w mistrzostwach Polski, które w Białej Podlaskiej odbędą się już za nieco ponad tydzień.

Mistrzostwa makroregionu łódzko-świętokrzyskiego odbyły się w Łodzi, na stadionie tamtejszego AZS. Ekipa BKL wyrwała tam aż pięć złotych medali, tym samym potwierdzając swoje medalowe aspiracje w mistrzostwach Polski. Te już w przyszły weekend odbędą się w Białej Podlaskiej.

Klasą dla siebie był Filip Chrosta, który wygrał dwie konkurencje, sięgając po dwa złote medale. W sprincie na 100 m uzyskał równe 11 sekund w biegu eliminacyjnym i 11,02 w finale. Na dystansie 300 m uzyskał rezultat 33,31. - Te dwa złote medale potwierdzają, że Filip jest naszym głównym faworytem do medalu w mistrzostwach Polski młodzików - podkreśla Łukasz Mantyk, trener grupy szybkościowej BKL.

Złoty medal w skoku w dal wywalczył Adam Patrzyk. W Łodzi skoczył na odległość 6,28 m. To kolejny kandydat do medalu w Białej Podllaskiej.

Dwa złote medale wywalczyły także podopieczne trenera Dariusza Rybarczyka, z grupy wytrzymałościowej. Debiutujący w tej kategorii wiekowej Kacper Wośko, który na dystansie 600 m uzyskał czas 1:30,60. - To jego największy sukces w zawodach na bieżni, liczymy, że start w mistrzostwach Polski będzie cennym doświadczeniem w walce o medal w przyszłym roku - podkreśla trener Rybarczyk.

Kolejne złoto wywalczyła odnosząca w tym sezonie wiele zwycięstw Aleksandra Dawidziak. Bełchatowianka wygrała bieg na 1000 m, pokonując rywalki z ogromną, kilkudziesięciometrową przewagą. Przełamała w tym biegu granicę trzech minut, osiągając 2:59,06.

- Niestety nie jest tak pięknie, jak wskazują uzyskane wyniki, ponieważ mamy problem z wyleczeniem kontuzji drugiego palca śródstopia - podkreśla trener Rybarczyk. - Dzięki pomocy wielu życzliwych i bezinteresownych osób, za którą bardzo dziękujemy, marzenie Oli o starcie w głównej imprezie sezonu, uda się zrealizować - dodaje.

Bełchatowscy lekkoatleci nie poprzestali tylko na złotych medalach. W biegu na setkę drugi był Mateusz Górny (11,28 w eliminacjach i 11,24 w finale). Przegrał tylko z Filipem Chrostą. Jego wynik z finału to piąty rezultat w kraju, który każe upatrywać w Matuszu jednego z kandydatów do medalu w krajowym czempionacie. - Progres formy u Mateusza jest imponujący, jeszcze w czerwcu miał życiówkę 11,61 - podkreśla trener Łukasz Mantyk.

Również srebrny medal wywalczył Oskar Łucki. Na 200 m przez płotki uzyskał w Łodzi wynik 26,41, co jest drugim rezultatem w tym roku w kraju. Jeśli tę formę potwierdzi w Białej Podlaskiej, ma szansę na medal.

W Łodzi trzecie miejsce i brązowy medal mistrzostw makroregionu wywalczyła w skoku w dal Martyna Karbowniczak. Uzyskała 4,59. Jej najlepszy wynik w sezonie to 4,98, jest niestety o 2 cm gorszy od minimum na mistrzostwa Polski, które wynosi 5 metrów. Niestety Martyna do Białej Podlaskiej więc  nie pojedzie. W Łodzi wystartowała także na 100 m, gdzie z wynikiem 13,59 w eliminacjach i 13,65 w finale zajęła szóste miejsce.

Tuż za podium w Łodzi na czwartych miejscach uplasowały się debiutujące w mistrzostwach młodzików Zuzanna Koch i Wiktoria Szymańska. Pierwsza pobiegła na 600 m w czasie 1:45, a druga na dystansie o połowę krótszym, w czasie 45,52.

Na zdjęciu od lewej: Mateusz Górny, Adam Patrzyk, Oskar Łucki, Aleksandra Dawidziak, Filip Chrosta, Kacper Wośko

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 612602 odwiedzin