Młode dominatorki z BKL

2017-09-12 23:44:45

Młode dominatorki z BKL

Młode lekkoatletki BKL zdominowały konkurencje biegowe podczas mityngów w Opolu i Częstochowie. Zawodniczki bełchatowskiego klubu zdominowały podium na dystansach 600 m i 1/2 mili angielskiej.

Najmłodsza kadra Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego ma za sobą starty w Mistrzostwach Opola U-14 oraz w Złotej Mili Częstochowy. W obu przypadkach znakomite starty zanotowały młode podopieczne trenera Dariusza Rybarczyka.

Klasą dla siebie była Maja Matyśkiewicz, która była najlepsza w dwóch konkurencjach. Wygrała zawody w skoku w dal uzyskując odległość 4,69 m. Jeszcze lepiej poszło jej w sprincie na 100 m. Wygrała z wynikiem 12,72, co jest drugim rezultatem w kraju.

Całe podium przypadło dziewczynom z BKL na dystansie 600 m. Wygrała Amelia Pawelus, przed Oliwią Malinowską i Wiktorią Posmyk. Natomiast w skoku wzwyż czwarta była Martyna Mielczarek, piąta Julia Grochulska, a ósma Zuzanna Mielczarek. Wszystkie skoczyły 135 cm.

W piątek młoda kadra BKL pojechała do Częstochowy na zawody Złotej Mili. - Świetna organizacja, ponad dwieście osób startujących w jednym biegu, wielu sponsorów, dwanaście nagród do wywalczenia i bardzo miłe wspomnienia dla młodych zawodniczek Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego - podkreśla Dariusz Rybarczyk, trener młodzieży BKL.

W biegu szkół podstawowych na dystansie pół mili angielskiej znów podium przypadło bełchatowiankom. Na trasie prowadzącej w kierunku klasztoru jasnogórskiego zawodniczki BKL stoczyły zaciętą walkę. Zwyciężyła Oliwia Malinowska, przed Amelią Pawelus i Wiktorią Posmyk. Na siódmej pozycji przybiegła Marita Dybalak.

W kategorii szkół podstawowych chłopców trzecią pozycję wywalczył Wiktor Dąbrówka, na czwartej linię mety przekroczył rok młodszy Mateusz Markowiak.

Przed najmłodszą kadrą BKL start w krajowym finale Nestle Cup, w ramach programu "Lekkoatletyka dla każdego". BKL reprezentować będą Julia Grochulska, Maja Matyśkiewicz i Zuzanna Mielczarek (na zdjęciu od lewej) oraz Franciszek Węglewski.

- Mamy nadzieję, że tegoroczne dokonania zawodników i realizowany projekt "Lekka atletyka dla każdego" na szeroką skalę wśród dzieci szkół podstawowych, zostaną przez miasto i powiat zauważone - podkreśla Dariusz Rybarczyk, trener w BKL i Ośrodka Lekkiej Atletyki BKL.- Dzięki temu programowi w naszym  mieście tworzy się profesjonalny model szkolenia lekkoatletycznego, począwszy od najmłodszych dzieci do grupy gimnazjalnej. Jako klub dokładamy starań, by projekt umożliwiał kierowanie przebiegiem selekcji i naboru młodych zawodników, zwiększał dostępność i podnosił poziom profesjonalnego szkolenia lekkoatletów. Ponadto wszystkie zajęcia realizowane w programie są dla dzieci w szkołach podstawowych bezpłatne - dodaje. - Jak na razie mam wrażenie, że niestety nie wiedzą, że funkcjonujemy.

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 777864 odwiedzin