Karolina najlepsza w Imielinie

2017-09-12 12:45:56

Karolina Stępień z LSKK Lityński Bełchatów wygrała Ogólnopolskie Kryterium Uliczne w Imielinie. Tuż za podium był też Kamil Strzelczyk z LKS Stomil oraz nowa klubowa koleżanka Karoliny - Natalia Krześlak, która tydzień temu, jeszcze w barwach klubu z Opoczna wygrała wyścig Pucharu Polski. Na podium w Prudniku wdrapała się także Patrycja Hałubińska.

Bardzo udany weekend mają za sobą kolarze bełchatowskich klubów, a przede wszystkim zawodniczki LSKK Lityński Bełchatów. Karolina Stępień okazała się najlepsza w wyścigu juniorek młodszych, podczas ogólnopolskiego kryterium ulicznego w Imielinie. Niewiele do podium zabrakło także jej klubowej koleżance Natalii Krześlak, która po raz pierwszy startowała w barwach LSKK Lityński Bełchatów, po przejściu z klubu Skan Bike Team Opoczno. Nowa zawodniczka bełchatowskiego klubu zajęła piąte miejsce.

Na 15. miejscu ten sam wyścig ukończyła Izabela Chmielecka, a pod koniec stawki, na 19. i 20. lokacie dwie zawodniczki LKS Stomil - odpowiednio Natalia Gawin i Natalia Pędziwiatr.

Bardzo dobry start w wyścigu młodzików zanotował Kamil Strzelczyk z LKS Stomil. Zajął czwarte miejsce, tuż za podium. Wśród dziewcząt w kategorii młodziczek ósma była Maja Naturalna. Poza pierwszą dziesiątką finiszowali juniorzy młodsi LSKK Lityński. Mateusz Wojtasik był 12., a Łukasz Nowicki 16.

Wśród grupy juniorek, które tradycyjnie na trasę ruszyły z kolarkami elity, szóste miejsce zajęła Patrycja Hałubińska. Podopieczna trenera Stefana Piaseckiego powody do radości miała dzień później. W niedzielę w Prudniku drużyna LSKK Lityński startowała w kolejnym kryterium ulicznym, tym razem w IV Memoriale Stanisława Szozdy. Patrycja Hałubińska zajęła trzecie miejsce, w końcu wskakując na podium.

- Cieszy przede wszystkim podium Patrycji, która ciężko pracowała cały sezon i zasłużyła na to miejsce - mówi trener Stefan Piasecki. - Ten weekend to dobre podsumowanie dobrego sezonu. Udało się zbudować fajną grupę zawodniczek i zawodników, którzy trzymają się ze sobą i tworzą fajną atmosferę - dodaje.

W kategorii juniorek młodszych Natalia Krześlak zajęła 7. miejsce, a Karolina Stępień była tuż za nią, na ósmej pozycji. Na początku trzeciej dziesiątki uplasowali się panowie - Wojtasik i Nowicki.

Tydzień wcześniej bełchatowscy kolarze startowali w finałowych zawodach Pucharu Polski w Koźminku. Tutaj w wyścigu ze startu wspólnego świetnie spisała się Natalia Krześlak, która odniosła zwycięstwo. Był to jej ostatni sukces dla klubu z Opoczna, który jeszcze wówczas reprezentowała. W czasówce była 12. Karolina Stępień natomiast na czas zajęła 7. miejsce, a w wyścigu ze startu wspólnego - 28.