Mikołaj Grzelak poskromił GKS

2017-09-10 10:07:56

PGE GKS Bełchatów w meczu 8. kolejki rozgrywek II ligi zremisował z drużyną Legionovii Legionowo 1:1. Bramki w tym meczu padały w końcówce spotkania przez co emocje były duże.

Pierwsza połowa jak i część drugiej nie należały do najciekawszych. Jedni i drudzy próbowali atakować, ale większość sytuacji przelatywała obok słupków, poprzeczek lub lądowała w rękach bramkarzy. Dopiero w 81. minucie zadziało się w polu karnym przyjezdnych. Na prawej stronie pola karnego do Dawida Flaszki wybiegł golkiper Legionovii - Dominik Pusek, który próbując interweniować wyciął równo z ziemią piłkarza GKS-u, a arbiter po momencie zawahania wskazał na 11. metr. Do piłki podszedł niezawodny w tym aspekcie Patryk Rachwał, który pewnym i mocnym strzałem wyprowadził GKS na prowadzenie. Radość nie trwała zbyt długo. Goście chcieli za wszelką cene wywieźć z Bełchatowa minimum jeden punkt i to im się udało. W 91. minucie z lewej strony pola karnego znalazł się Mateusz Żebrowski, który wyszukał swojego kolegę z zespołu i podał w okolice 16. metra do Mikołaja Grzelaka, który pewnym uderzeniem tuż przy prawym słupku wyrównał stan tego pojedynku. Przypomnijmy, że Mikołaj jest wychowankiem naszego klubu oraz rodowitym bełchatowianinem.

PGE GKS Bełchatów - Legionovia Legionowo 1:1 (0:0)
82’ Patryk Rachwał (kar.) - 90+1’ Mikołaj Grzelak

GKS Bełchatów: 12. Arkadiusz Moczadło - 21. Marcin Garuch, 5. Filip Kendzia, 14. Adrian Klepczyński, 24. Paweł Wojowski - 20. Patryk Rachwał (C), 13. Patryk Janasik - 19. Łukasz Pietroń (90’ 4. Mikołaj Bociek), 10. Dawid Flaszka, 7. Bartłomiej Bartosiak (66’ 8. Robert Chwastek) - 6. Emile Thiakane (58’ 17. Marcin Ryszka)

Legionovia: 12. Dominik Pusek - 16. Mikołaj Grzelak, 4. Tomasz Wojcinowicz, 5. Mateusz Zając, 6. Maciej Goliński (C) - 77. Mateusz Żebrowski, 17. Oleksiy Klak, 14. Patryk Koziara (63’ 27. Konrad Trzmiel), 10. Mateusz Kwiatkowski, 11. Przemysław Rybkiewicz (84’ 23. Filip Kowalczyk) - 8. Grzegorz Mazurek (69’ 7. Krystian Jajko).

Żółte kartki: Thiakane - Wojcinowicz, Grzelak, Jajko, Żebrowski
Sędzia: Tomasz Białek (Drezdenko)