Kopalnia torem dla endurowców!

2017-09-08 00:52:58

Kopalnia torem dla endurowców!

W weekend 9-10 września po raz kolejny kopalnia zamieni się w jeden ogromny tor wyścigowy. Po raz kolejny w Kleszczowie rywalizować pomiędzy sobą będą najlepsi endurowcy z Polski jak i całego świata. Impreza ta jest mianowana największymi zawodami motocyklowymi enduro w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej.

Czwarta edycja Red Bull 111 Megawatt przyciągnie około 1000 motocyklistów na których czeka ekstremalna trasa. Jak będzie w tym roku? Poprzednim razem finał ukończyło 18 uczestników.

Oto oficjalna zapowiedź Red Bull 111 Megawatt:W sobotę odbędą się kwalifikacje w trakcie których 500 uczestników z najlepszymi czasami awansuje do wielkiego finału, a z kolei pozostałe 150 endurowców awansuje do GoPro Finału B, który jest w tym roku nowością. Wszystko to z myślą o kibicach, którzy będa mogli poczuć jeszcze więcej emocji. Uczestnicy tych dwóch finałów wyjadą w nowe rejony kopalni, aby eksplorować tereny, które na co dzień nie są dostępne. Sobotnie kwalifikacje rozpoczynają się o godzinie 10:00, a z kolei niedzielny wielki finał o godzinie 13:11.

Ciekawostką jest to, że między najwyższym, a najniższym punktem trasy różnica terenu wynosi 150 metrów co pokazuje jak zróżnicowana jest w tym roku trasa i jak ciężko będzie ją pokonać. Ponadto Red Bull 111 Megawatt to impreza, która została włączona do Serii Hard Enduro, która obejmuje 6 najważniejszych wydarzeń hard enduro na całej kuli ziemskiej.

Zachęcamy wszystkich bełchatowian do tego by wspólnie i przede wszystkim na żywo emocjonować się sobotnimi i niedzielnymi wyścigami, które jak zawsze wśród kibiców wywołają sporą ekscytację. Jest to jedna z ciekawych opcji, którą można wybrać w najbliższy weekend, bo nie ma co ukrywać, że w Bełchatowie jak i w okolicach będzie działo się wiele w drugi weekend września. Po prostu to trzeba przeżyć i zobaczyć na własne oczy. Na fanów czekać będą atrakcje takie jak pokazy sportowe czy stoiska wystawiennicze. Szczególna na tej imprezie będzie obecność Joanny Jóźwik, Taddy Blażusiaka, Konrada Bukowieckiego i Marka Dąbrowskiego, którzy w sobotę równo o godzinie 15 będą rywalizować w wyścigu minikoparek, a także Łukasza Czepieli, który wykonywał będzie akrobacje lotnicze. Wejście na teren imprezy 9 jak i 10 września jest bezpłatne.

fot. Marcin Kin/Red Bull Content Pool

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 438724 odwiedzin