Futbolowe podsumowanie regionu #7

2017-09-06 20:31:30

Awansem dwóch naszych drużyn zakończyły się środowe spotkania IV rundy okręgowego Pucharu Polski. W dalszej grze pozostały rezerwy PGE GKS Bełchatów i Włókniarz Zelów. Zaległy mecz B-klasy rozegrała Alfa Kleszczów.

Bełchatowianie pokonali na wyjeździe grających w klasie okręgowej Czarnych Rozprza 5:2, choć do przerwy prowadzili zaledwie jedną bramką. Wówczas najpierw w 44. minucie drugiego gola tego dnia zdobył Jakub Szczyszek, a chwilę później z rzutu karnego na 3:2 trafił Kacper Szafrański. Tuż po przerwie na 4:2 podwyższył Hubert Berłowski, a wynik meczu w 58. minucie ustalił Konrad Matuszewski.

W pucharowym starciu lokalnych ekip lepszy Włókniarz Zelów, który pokonał 5:1 Zjednoczonych Bełchatów. Do przerwy zelowianie prowadzili 2:0 i to właśnie pierwsza odsłona gry stała na wyższym poziomie, choć w drugiej połowie padły aż cztery gole. Drużynę Rafała Kaczorowskiego do awansu poprowadzili Adrian Olszewski i Szymon Rosiak, autorzy czterech z pięciu goli.

W zaległmym meczu 1. kolejki B-klasy Alfa Kleszczów zremisowała w domowym meczu z Wartą Pławno 1:1, a jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Radosław Klewin. Dla "Alfiorzy" był to pierwszy punkt w trwającym sezonie i nadal zajmują miejsce w dolnych rejonach ligowej tabeli, co można uznać za sporą niespodziankę rozpoczętego niedawno sezonu.

IV runda Pucharu Polski, okręg piotrkowski:
* Czarni Rozprza - PGE GKS II Bełchatów 2:5 (2:3)
bramki dla GKS II: Jakub Szczyszek (x2), Kacper Szafrański, Hubert Berłowski, Konrad Matuszewski

PGE GKS II: Oskar Piernicki - Bartłomiej Lisowski (46’ Mateusz Orski), Jakub Kozica, Igor Gierasimiuk (46’ Damian Siewiera), Kacper Wojtczyk, Kacper Szafrański, Damian Michalak, Jakub Szaniec (60’ Kamil Pędziwiatr), Konrad Matuszewski, Jakub Szczyszek, Hubert Berłowski (60’ Damian Warnecki)

* Zjednoczeni Bełchatów - Włókniarz Zelów 1:5 (0:2)
gol dla United: Kacper Pawłowski; bramki dla Zelowa: Adrian Olszewski (x2), Szymon Rosiak (x2), Jakub Dregier

* Świt Kamieńsk - Omega Kleszczów 1:0 (1:0)

B klasa, gr. Piotrków Tryb. II (zaległy mecz 1. kolejka):
* Alfa Kleszczów - Warta-Carbo Pławno 1:1 (0:0)
gol dla Alfy: Radosław Klewin

(9. Alfa Kleszczów 1 [0-1-2] 3:7 (kolejno: miejsce w tabeli, drużyna, punkty [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 158237 odwiedzin