Ekipa RCB rozpoczęła w Poznaniu

2017-09-05 10:59:41

Ekipa RCB rozpoczęła w Poznaniu

Ekipa KS Rugby Club Bełchatów zainaugurowała sezon rozgrywek o mistrzostwo Polski seniorów w rugby siedmioosobowym. Bełchatowianie wzięli udział w pierwszym turnieju u obrońców tytułu Posnanii Poznań.

W zawodach na poznańskich Winogradach wzięło udział dziesięć drużyn. Turniej był inauguracją sezonu oraz okazją do debiutu w barwach bełchatowskiego klubu dla Islama Rudenko, wypożyczonego z KS Budowlanych Łódź. Drużyna RCB trafiła do grupy z gospodarzami i mistrzami Polski z Posnanii. Bełchatowianie sezon zainaugurowali jednak meczem z AZS AWFiS Gdańsk. Niestety pechowo przegrali 12:14. To było kluczowe spotkanie dla układu tabeli, bowiem porażkę z naszpikowaną reprezentantami Polski drużyną z Poznania należało brać pod uwagę. I tak też się stało. Poznaniacy udzielili bełchatowianom solidnej lekcji rugby 7, wygrywając 29:0.

- Pozytywnym aspektem tego meczu może być druga połowa w naszym wykonaniu, gdzie potrafiliśmy postawić się aktualnemu mistrzowi Polski, rozgrywając  mecz na ich połowie boiska - komentuje Bartosz Karwan, z RCB. - Niewątpliwie szkoda meczu z zespołem z Gdańska, ponieważ jego wynik miał znaczenie w końcowym układzie tabeli. Przy wyniku remisowym moglibyśmy zająć drugie miejsce , ponieważ przegraliśmy mniejszą ilością punktów z zespołem Posnanii - dodaje.

Zajmując trzecie miejsce w grupie półfinałowy mecz bełchatowianie rozegrali z zawsze mocnym zespołem Orkana Sochaczew. Niestety sporo indywidualnych błędów sprawiło, że klub z Bełchatowa uległ 0:26.

Tym samym RCB przyszło grać z Werewolves Wąbrzeźno o siódme miejsce w turnieju. Mobilizacja, by uniknąć kompletu porażek była duża. To dało pewne zwycięstwo RCB 29:5. Ostatecznie RCB Bełchatów zajął w Poznaniu siódme miejsce.

Już w najbliższą niedzielę, 9 września bełchatowianie wezmą udział w kolejnym turnieju Mistrzostw Polski Rugby 7, który odbędzie się w Łodzi. RCB zagra w Dywizji II w grupie C z zespołami z Wąbrzeźna,  Olsztyna i Grudziądza.

Klasyfikacja MPS7 po I Turnieju
01.Posnania Poznań           25 pkt
02.Lechia Gdańsk               23 pkt
03.GKR Tytan Gniezno        22 pkt
04.AZS AWFiS Gdańsk       21 pkt
05.Juvenia Kraków               20 pkt
06.RC Orkan Sochaczew     19 pkt
07.Rugby Bełchatów            18 pkt
08.Werewolves Wąbrzeźno   17 pkt
09.Rugby Team Olsztyn       16 pkt
10.Szarża Grudziądz            15 pkt

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 615952 odwiedzin