Chwastek: Założenia są dobre

2017-09-04 23:45:32

Chwastek: Założenia są dobre

- Jeżeli tworzymy sytuacje, to z pewnością zaczniemy je wykorzystywać - mówi Rober Chwastek w rozmowie z BELsport.pl, bezpośrednio po przegranym meczu ze Zniczem Pruszków. - Ilość sytuacji potwierdza, że założenia są dobre.

Adam Kieruzel (BELsport.pl): Przegrywacie w Pruszkowie 1:2. Nie takiego wyniku się spodziewaliście przed tym spotkaniem, ale jednym z pozytywów jest chyba jednak to, że mieliśmy okazje, ale zabrakło skuteczności?

Robert Chwastek (pomocnik PGE GKS Bełchatów): - Pojechaliśmy po trzy punkty, sytuacji stworzyliśmy dużo, ale tak jak redaktor wspomniał, nie wykorzystaliśmy ich. Kibiców oczywiście to nie powinno interesować, bo mają prawo wymagać od nas trzech oczek w takim meczu, ale jeżeli tworzymy sytuacje to zaczniemy je wykorzystywać z pewnością.

Wszedłeś dziś przy stanie 1:1, robiłeś sporo zamieszania w przodzie, ale nie oszukując się, odkąd na boisku zabrakło Piotra Giela skrzydłowi nie mieli do kogo kierować górnych piłek w pole karne. Brakowało typowej "9".
- Emil zastąpił Piotra i myślę, że dużo dał od siebie. Były sytuacje, a więc był pomysł na kreowanie gry po zejściu Piotra. Co do swojej osoby, to nie chce się wypowiadać, bo mi nie wypada.

Zagrałeś ponad 20 minut. Jak czuje się zawodnik, który wchodzi przy stanie remisowym, a i tak mimo wszystko przegrywacie.
- Oczywiście jestem zły z powodu wyniku i zdaje sobie sprawę, że kibice również.

Wyniki innych drużyn z czołówki aż prosiły się o to, by w Pruszkowie zgarnąć trzy punkty. Jakie mieliście założenia przed tym pojedynkiem?
- Wygrać poprzez to, co robimy na treningach. Ilość sytuacji potwierdza, że założenia są dobre. Jeżeli chodzi o zaangażowanie, to ono było.

Za tydzień mecz u siebie z Legionovią, a za dwa tygodnie derby ziemi łódzkiej z ŁKS-em Łódź. Powoli czuć atmosferę derbowej potyczki?
- Póki co, wcale nie myślimy o ŁKS-ie, bo liczy się dla nas Legionovia. Serdecznie zapraszam na ten mecz. Każdy z nas zrobi wszystko, aby wygrać.

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 438730 odwiedzin