Futbolowe podsumowanie regionu #6

2017-09-04 18:21:20

Po raz trzeci z rzędu zawodnicy Omegi Kleszczów mogli cieszyć się z ligowego zwycięstwa, dzięki czemu awansowali w tabeli łódzkiej IV ligi. Tabelę piotrkowskiej "okręgówki" otwiera niepokonana Astoria Szczerców. Derby w B-klasie dla ESPN Bełchatów.

Omega Kleszczów pokonała na wyjeździe Zjednoczonych Stryków 4:1 (2:0), a trzy z czterech goli zdobyli bracia Kowalscy - dwie Krzysztof, jedną Paweł. Listę strzelców uzupełnił Dawid Barański. Te punkty pozwoliły drużynie Marcina Zimocha awansować z dziesiątej na siódmą lokatę i wyprzedzić Włókniarza Zelów.

Podopieczni Rafała Kaczorowskiego po derbowym sukcesie w Buczku osłabieni brakiem Kamila Bendkowskiego przegrali z Pelikanem II Łowicz 0:3. Równie wysoko w meczu z LKS Kwiatkowice uległy rezerwy PGE GKS Bełchatów (0:4), a po raz kolejny pogromem zakończył się mecz Zjednoczonych Bełchatów. Młodzi piłkarze "United" w 5. kolejkach stracili aż 40 bramek...

Dopiero na kwadrans przed końcem meczu wstrzeliła się ofensywa Astorii Szczerców, która po golach Kamila Woźniaka i Krzysztofa Kowalskiego pokonała Czarnych Rozprza. W Szczercowie nie ukrywają, że liczą na powrót w szeregi czwartoligowców, ale podobny cel ma depczący im po piętach RKS Radomsko. Do meczu obu ekip dojdzie już w 8. kolejce na boisku przy ul. Rzecznej w Szczercowie.

W A-klasie pierwsze ligowe zwycięstwo Astorii II Szczerców, zaś Hetman Rusiec pomimo prowadzenia 2:0 po czterech minutach zakończył bój z TS Janiszewice porażką 3:6. Duży wpływ na taki stan rzeczy miała m.in. sytuacja z 40. minuty, kiedy to boisko po ujrzeniu czerwonej kartki w konsekwencji dwóch żółtych opuścić musiał Marek Kozioł. W tym miejscu warto wspomnieć, że przedstawiciele klubu z Ruśca szukają wsparcia finansowego, o czym więcej POD TYM ADRESEM.

W lokalnej B-klasie ciekawie zapowiadał się mecz Alfy Kleszczów z ESPN Bełchatów, który zgodnie z przewidywaniami, trzymał w napięciu aż do ostatniej akcji! Do przerwy lepsi byli gospodarze, którzy prowadzili po uderzeniu sprzed pola karnego Dawida Sobocińskiego. Wyrównał w 62. minucie Mateusz Brożyna, dwie minuty później z rzutu karnego podwyższył Filip Śliwiński. "Alfiorze" w 80. minucie mogli cieszyć się z remisu, który jednak wypuściłi z rąk w doliczonym czasie gry. Wtedy na łut szczęścia kopiąc z 18 metrów liczył Mateusz Szybalski i ku jego uciesze futbolówka odbijając się od słupka wpadła do siatki przeciwnika.

Z punktu niezadowoleni są za to w Grocholicach, gdzie tamtejszy KSG zaledwie zremisował w Dobryszycach 1:1. Po 45. minutach lepsi byli gospodarze, którzy prowadzili 1:0, choć więcej strzałów oddali zawodnicy Przemysława Węglewskiego. Jednak liczy się to, co w siatce, a tutaj stan rzeczy dla bełchatowian uległ zmianie dopiero w 78. minucie za sprawą niezawodnego Pawła Jasińskiego. Wtedy to Jasiński doskoczył do zbyt krótko wybitej piłki przed polem karnym, a oddany szybko strzał znalazł drogę do bramki.

IV liga, gr. łódzka (5. kolejka):
* Zjednoczeni Stryków - Omega Kleszczów 1:4 (0:2)
bramki dla Omegi: Krzysztof Kowalski (x2), Paweł Kowalski, Dawid Barański

Omega: Paweł Wiśniewski - Mateusz Roczek (87’ Lesiakowski), Grzywiński, Pałyska, Niedbała, Szewczyk, Belica (82’ Pieniążek), Paweł Kowalski, Barański, Krzysztof Kowalski (85’ Berg), Konecki (75’ Grabowski)

* PGE GKS II Bełchatów - LKS Kwiatkowice 0:4 (0:2)

PGE GKS II: Paweł Lenarcik - Bartłomiej Zieliński (90’ Igor Gierasimiuk), Kacper Szafrański, Jakub Kozica, Mateusz Orski, Damian Siewiera (63’ Hubert Berłowski), Marcin Ryszka, Michał Lewandowski, Emile Thiakane (46’ Robert Chwastek, 70’ Konrad Matuszewski), Daniel Chwałowski (75’ Jakub Szczyszek), Przemysław Zdybowicz

* Stal Niewiadów - Zjednoczeni Gmina Bełchatów 11:1 (5:1)
bramka dla United: Rafał Kucharski

* Pelikan II Łowicz - Włókniarz Zelów 3:0 (1:0)

(7. Omega Kleszczów 10 [3-1-1] 14:11; 10. Włókniarz Zelów 9 [3-0-2] 7:9; 15. GKS II Bełchatów 1 [0-1-4] 8:17; 18. Zjednoczeni Bełchatów 0 [0-0-5] 2:40; (kolejno: miejsce w tabeli, drużyna, punkty [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (4. kolejka):
* Astoria Szczerców - Czarni Rozprza 2:0 (0:0)
bramki dla Astorii: Kamil Woźniak, Krzysztof Kowalski

Astoria: Piotr Pabiś (85’ Szymon Malicki) - Sebastian Stępnik (78’ Konrad Woźniak), Dawid Kęsy, Sławomir Landowski, Mariusz Rudzki, Tomasz Siewiera (46’ Mateusz Siewiera), Kamil Woźniak, Krzysztof Skała, Krzysztof Kowalski, Kamil Sadziński (85’ Adrian Koch), Przemysław Świętczak

* Zapał Krzętów - Omega II Kleszczów 2:1 (0:1)
bramka dla Omegi II: Damian Bisaga

(1. Astoria Szczerców 12 [4-0-0] 17:4; 8. Omega II Kleszczów 4 [1-1-2] 9:7)

A klasa, gr. Piotrków Tryb. II (3. kolejka):
* Victoria Żytno - Astoria II Szczerców 1:3 (0:2)
bramki dla Astorii II: Sylwester Piersa, Bogumił Stępnik, Ernest Rudzki

(7. Astoria II Szczerców 1 [1-1-1] 6:7)

A klasa, gr. Sieradz II (4. kolejka):
* TS Janiszewice - Hetman Rusiec 6:3 (2:2)
bramki dla Hetmana: Piotr Ławniczek, Łukasz Walewacz, Wiktor Uciński

(11. Hetman Rusiec 4 [1-1-2] 13:14)

B klasa, gr. Piotrków Tryb. II (3. kolejka):
* Alfa Kleszczów - EBE SPN Bełchatów 2:3 (1:0)
bramki dla Alfy: Dawid Sobociński, Bartłomiej Stępień; bramki dla ESPN: Mateusz Brożyna, Filip Śliwiński, Mateusz Szybalski

Alfa: Radosław Sukiennik (46’ Krystian Kulczyński) - Konrad Kątny, Patryk Tarkowski, Przemysław Turek, Paweł Trędkiewicz - Piotr Mularczyk, Radosław Osiewicz (70’ Marcin Baryła), Sebastian Michalczyk (46’ Bartłomiej Stępień), Daniel Porębski, Dawid Sobociński (75’ Kamil Bębnowski) - Radosław Klewin

ESPN: Andrzej Ślesiński - Artur Knaś, Filip Śliwiński, Mateusz Wiewiórowski, Mateusz Brożyna (86’ Michał Kutyba) - Marcin Lewicki, Rafał Trzmiel (62’ Mateusz Szybalski), Karol Szklarski, Kuba Głowacki (55’ Dawid Ozga ), Kamil Saktura - Kamil Frąckowicz (89’ Igor Wolankiewicz)

* KS Grocholice Bełchatów - LKS Dobryszyce 1:1 (0:1)
gol dla KSG: Paweł Jasiński

KSG (wyjściowa 11): Jakub Pacha - Dominik Bartczak, Bartłomiej Dylak, Seweryn Cieślak, Damian Michalak,
Piotr Raś, Hubert Kozieł, Rafał Chmielewski, Paweł Jasiński, Marceli Schabowski, Łukasz Kołodziej

(2. KS Grocholice Bełchatów 7 [2-1-0] 7:2; 4. ESPN Bełchatów 6 [2-0-1] 10:5; 9. Alfa Kleszczów 0 [0-0-2] 2:6)

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 158236 odwiedzin