Znicz za mocny dla "Brunatnych"

2017-09-02 23:05:01

Porażkę 1:2 odnotowali w sobotnim spotkaniu wyjazdowym ze Zniczem Pruszków zawodnicy PGE GKS-u Bełchatów. Głównym powodem tego rezultatu była spora nieskuteczność w drużynie gości.

Biało-zielono-czarni w pierwszej połowie byli zespołem groźniejszym, ale niestety nieskutecznym. Najbliżej zdobycia bramki byli Łukasz Pietroń, Adrian Klepczyński, Paweł Wojowski, Dawid Flaszka, a także Patryk Janasik, który huknął z dystansu w poprzeczkę. Warto odnotować, że w 28. minucie tego starcia z boiska zszedł kulejąc Mikołaj Bociek, a w jego miejsce wszedł Marcin Garuch, który ożywił nieco grę przyjezdnych.

Kolejny uraz w ekipie Mariusza Pawlaka dopadł Piotra Giela, który w 54. minucie został zmieniony przez Emile Thiakane. Bramki zobaczyliśmy dopiero w drugiej części gry. W 62. minucie spotkania "strzałem życia" z około 30. metrów popisał się Mateusz Stryjewski, a jego strzał idealnie trafił w samo okienko bramki PGE GKS-u. Cztery minuty później rzut rożny rozegrali piłkarze Znicza, ale piłkę wywalczył Marcin Garuch, który ruszył natychmiast na bramkę gospodarzy, wyczekał i podał na lewe skrzydło do wbiegającego Bartłomieja Bartosiaka, a strzał wychowanka GKS wybronił przed siebie golkiper Znicza, ale idący do końca za akcją Marcin Garuch wykazał się niesamowitym wyczuciem, dobiegł do piłki po czym wpakował ją do siatki i mieliśmy remis 1:1. Bełchatowianie nie popisali się w 78. minucie gry kiedy to centrę z lewej strony boiska źle wybronił Arkadiusz Moczadło, futbolówka trafiła pod nogi Kamila Włodyki, a ten bez namysłu wapkował piłkę do bramki i rezultat 2:1 nie zmienił się już do ostatniego gwizdka arbitra.

Kolejny mecz w ramach 7. kolejki rozgrywek II ligi bełchatowianie zagrają w sobotę 9 września o godzinie 18, a rywalem "Brunatnych" będzie Legionovia Legionowo.

Znicz Pruszków - PGE GKS Bełchatów 2:1 (0:0)

62’ Mateusz Stryjewski (1:0)
66’ Marcin Garuch (1:1)
78’ Kamil Włodyka (2:1)

Znicz Pruszków: 1. Michał Olczak - 20. Paweł Tarnowski, 9. Konrad Budek, 6. Piotr Klepczarek, 5. Michał Michalak - 14. Mateusz Stryjewski (77’, 16. Eryk Sobków), 10. Maciej Machalski (70’, 22. Patryk Czarnowski), 4. Daniel Dybiec, 11. Marcin Smoliński, 7. Kamil Włodyka - 13. Patryk Kubicki (85’, 15. Rafał Włodarczyk).

PGE GKS Bełchatów: 12. Arkadiusz Moczadło - 4. Mikołaj Bociek (28’ 21. Marcin Garuch), 5. Filip Kendzia, 14. Adrian Klepczyński, 24. Paweł Wojowski (88’ 17. Marcin Ryszka) - 20. Patryk Rachwał (C), 13. Patryk Janasik - 7. Bartłomiej Bartosiak, 10. Dawid Flaszka, 19. Łukasz Pietroń (67’ 8. Robert Chwastek) - 9. Piotr Giel (54’ 6. Émile Thiakane).

Żółte kartki: Budek, Włodyka - Bociek, Kendzia, Thiakane.
Sędzia: Karol Rudziński (Olsztyn).
Widzów: ok. 500

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 222482 odwiedzin