ESPN góruje w sparingu

2017-09-02 00:45:23

W czwartkowy wieczór na obiekcie Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie doszło do spotkania ESPN z grającą o klase wyżej ekipą LUKS Gomunice. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 4:2, a po dwa trafienia na swoje konto zapisali Frąckowicz oraz Więcław.

Obydwa zespoły są już po dwóch kolejkach w swoich rozgrywkach. ESPN w pierwszym meczu wyjazdowym w Niedośpielinie zremisował 0:0, ale Wydział Gier zadecydował o przyznaniu walkowera drużynie gospodarzy, bowiem w zespole z Bełchatowa wystąpił gracz nie wpisany do protokołu o czym informowaliśmy TUTAJ. W drugiej seri gier rozgrywek klasy B grupa Piotrków Trybunalski II piłkarze ESPN-u szybko chcieli zapomnieć o tej wpadce i zrehabilitowali się w ten sposób, że na swoim boisku pokonali rezerwy Pilicy Przedbórz 7:0.

Na co dzień wystepujący w rozgrywkach klasy A grupa Piotrków Trybunalski II - LUKS Gomunice na inaugurację przegrał u siebie 0:1 ze Startem Niechcice, ale w drugiej kolejce zawodnikom tej drużyny udało się wygrać na wyjeździe z Ruchem Chrzanowice aż 4:1. To własnie drużyna z Gomunic nalegała na rozegranie czwartkowego sparingu z ESPN Bełchatów.

Mecz dla bełchatiwian nie rozpoczął się dobrze. Już w 15. minucie gry boisko opuścił kontuzjowany Wojciech Piechowicz, który nabawił się urazu kolana, a na murawie w jego miejsce zjawił się Jakub Głowacki. Pierwsze trafienie podopieczni Piotra Kurzawskiego zaliczyli w 23. minucie gry. Dobre podanie Igora Wolankiewicza wykorzystał Kamil Frąckowicz i po jego uderzeniu mieliśmy 1:0.

Kilka minut później dobrym wyczuciem zachował się Dominik Więcław, który po dośrodkowaniu z lewego skrzydła wykończył akcję i było już 2:0. Wynik na 3:0 podwyższył w 32. minucie gry Kamil Frąckowicz, który został znów dobrze obsłużony podaniem przez Igora Wolankiewicza i nie pozostało mu nic innego jak wykończyć akcję bramką. Do przerwy rezultat 3:0 był nieco zadziwiający. Drużyna ESPN Bełchatów przeważała w każdym aspekcie gry, a golkiper gospodarzy nie mógł tego dnia narzekać na ilość pracy w bramce.

Po przerwie widowisko wyrównało się, ale to i tak ESPN strzelił czwartego gola, a jego autorem był w 62. minucie spotkania Dominik Więcław. Ostatnie pół godziny gry to próba utrzymania wyniku przez ESPN, ale to pozwoliło zaatakować drużynie z Gomunic, która przed zakończeniem spotkania na otarcie łez zdobyła jeszcze dwie bramki co zdecydowanie poprawiły wynik tego pojedynku, ale mimo wszystko reprezentant klasy A musiał uznać wyższość drużyny na co dzień występującej w klasie B i starcie to zakończyło się wygraną gospodarzy 4:2.

Swoje kolejne ligowe spotkanie ESPN rozegra w sobotę 2 września w Wolicy, gdzie o godzinie 15 zmierzą się oni z drużyną Alfy Kleszczów.

ESPN Bełchatów - LUKS Gomunice 4:2 (3:0)

23’ Kamil Frąckowicz (1:0)
29’ Dominik Więcław (2:0)
32’ Kamil Frąckowicz (3:0)
62’ Dominik Więcław (4:0)