Mastersi LSKK w czołówce krajowej

2017-08-23 21:21:25

Mastersi LSKK w czołówce krajowej

Marek Kalita, Paweł Michalak, Arkadiusz Szafran, Maciej Bukowy, czwórka bełchatowian zajęłą ósme miejsce w jeździe indywidualnej na czas podczas drużynowych mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym dla mastersów. W Poznaniu reprezentowali LSKK Lityński Bełchatów.

- Jak na amatorów, bez sponsorów zajęliśmy całkiem dobre miejsce - mówi Maciej Bukowy, członek czteroosobowego teamu LSKK Lityński Bełchatów, który wystąpił w drużynowych mistrzostwach Polski w kolarstwie szosowym zawodników masters, czyli nie zawodowców. Choć to pojęcie względne, bo wielu mastersów trenuje niemal jak zawodowcy.

Mistrzostwa rozegrano na torze samochodowym Poznań. Ekipa LSKK Lityński wystartowała w drużynowej czasówce. Do przejechania było 10 okrążeń, czyli 41 km. Bełchatowianie Marek Kalita, Paweł Michalak, Arkadiusz Szafran, Maciej Bukowy zajęli dobre, ósme miejsce w najsilniej obsadzonej kategorii M30.

- Dla nas to kolejne sportowe doświadczenie - mówi Maciej Bukowy. - Tor był technicznie trudny, sporo do nadrobienia przy zakrętach - dodaje.

Bełchatowianie wykręcili średni czas 44,6 km/h. Do zwycięskiej drużyny FTI Racing Team ZOPNC/Golonko stracili 4 minuty. Co ciekawe, dopiero czwarte miejsce zajęła drużyna Gatta Bike, w składzie z mistrzami Polski w parach i indywidualnie, co pokazuje, że poziom startujących drużyn był wysoki.

*Wyniki

*Więcej zdjęć

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 681228 odwiedzin