Memoriał Łasaka jutro w Grocholicach

2017-08-19 07:33:25

Memoriał Łasaka jutro w Grocholicach

To będzie już 43. edycja Ogólnopolskiego Wyścigu o Memoriał Henryka Łasaka. Na starcie w Grocholicach staną młodzi kolarze i zawodniczki z wielu klubów z Polski, w tym z obu kolarskich klubów z Bełchatowa.

W niedzielę w Grocholicach wystartuje najstarszy bełchatowski wyścig kolarski. O Memoriał Henryka Łasaka, legendarnego, tragicznie zmarłego trenera polskiej kadry kolarzy w Bełchatowie ścigają się już od 1974 roku. Tak, jak w poprzednich latach, w tym roku wystartują kolarze młodego pokolenia.

Dla młodzików i młodziczek wyścig będzie też mistrzostwami makroregionu (województwa łódzkie i świętokrzyskie) oraz mistrzostwami LZS. Pojadą także juniorzy młodsi i juniorzy.

Wśród młodzików dobrą formę prezentuje ostatnio Kamil Strzelczyk z LKS Stomil Bełchatów. Być może więc na szosach, które doskonale zna z treningów powalczy o miejsce na podium. Raczej nie zobaczymy za to na starcie czołowych zawodniczek LSKK Lityński - Karoliny Stępień i Patrycji Hałubińskiej. Obie w przyszłym tygodniu startować będą w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski i jak mówi Stefan Piasecki, trener w LSKK Lityński, to dla nich docelowy wyścig, nie będą więc ryzykować przed wyjazdem do Wysowej-Zdrój.

Trasa tradycyjnie wiedzie z Rynku Grocholskiego (start i meta), przez Mazury, Augustynów, Kielchinów, Zdzieszulice Dolne i Górne. Juniorzy, którzy wystartują najwcześniej, o godz. 11, będą mieli do przejechania osiem okrążeń, czyli 100 km. Dla juniorów młodszych, którzy ruszą na trasę trzy minuty później przewidziano sześć okrążeń (74 km). Wspólnie na trasę ruszą juniorki młodsze i młodzicy (po 3 okrążenia, czyli 37 km) oraz młodziczki (2 okrążenia - 24 km). Wręczenie nagród przewidziano ok. godz. 14.

Wyścig odbywał się będzie przy ruchu częściowo ograniczonym.

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 681253 odwiedzin