Artur Detko trzeci w Łasaku

2017-08-17 14:57:41

Bełchatowianin Artur Detko z grupy Domin Sport zajął trzecie miejsce w Memoriale Henryka Łasaka. Wyścig rozergrano na szosach wokół Suchej Beskidzkiej.

Memoriał Łasaka zgromadził na starcie najlepsze zawodowe grupy kolarskie. Trasa liczyła 165 kilometrów, podzielonych na pięć rund. Pagórkowaty teren sprzyjał ucieczkom, ale wszystkie akcje zostały zlikwidowane na 15 km przed metą. Na metę ostatniego okrążenia i całego wyścigu w Suchej Beskidzkiej wpadł cały peleton.

Świetnie w sprinterskiej rozgrywce poradził sobie bełchatowianin Artur Detko. Wychowanek LSKK Lityński, obecnie zawodnik grupy Domin Sport finiszował na trzecim miejscu. Wygrał Alan Banszek z CCC Sprandi Polkowice przed Sylwestrem Janiszewskim z Wibatech 7R Fuji.

WYNIKI

Przypomnijmy, że rozgrywany w Suchej Beskidzkiej wyścig dla kolarzy elity poza osobą patrona - byłego znakomitego trenera polskiej kadry kolarzy - nie ma nic współnego z bełchatowskim wyścigiem o Memoriał Henryka Łasaka, który zostanie rozegrany w niedzielę w Grocholicach.

Foto u góry: PZKol.pl

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 223410 odwiedzin