Derbowy horror dla Zelowa

2017-08-13 15:25:49

Włókniarz Zelów lepszy od rezerw PGE GKS Bełchatów w pierwszych w nowym sezonie derbach powiatu bełchatowskiego w IV lidze. Emocji, jak na derbowe spotkanie nie brakowało, były gole, czerwona kartka, rzut karny, gol w końcówce i sporo spięć między piłkarzami.

Faworytem meczu za halą sportową wydawali się zelowianie, którzy dysponują bardziej doświadczoną kadrą. I wydawało się, że Włókniarz odniesie pewne zwycięstwo, bo już po dziewięciu minutach prowadził 2:0.

Dwukrotnie Szymona Malickiego pokonał Norbert Dregier. Najpierw po akcji z prawej strony, a później po dwójkowej akcji ze swoim bratem. Ale odmłodzony zespół PGE GKS nie spuścił głów. Inna rzecz, że koło ratunkowe bełchatowianom rzucili piłkarze z Zelowa, którzy popełnili fatalne błędy. W 25. minucie rzut karny wykorzystał Michał Lewandowski. Kilkanaście minut później był już remis. Błąd popełnił bramkarz gości Dawid Wnuk, który "wypluł" piłkę przed siebie. Najlepiej w tej sytuacji odnalazł się Konrad Matuszewski, który strzelił do bramki.

Pewnym siebie gościom zaczęły puszczać nerwy. Jeszcze przed przerwą za brutalny faul z boiska wyrzucony został z czerwoną kartką Hubert Muszyński.

Grający w osłabieniu zelowianie w miarę upływu drugiej połowy opanowali sytuację i śmielej atakowali bramkę rezerw. Dobrze w środku pola dzielił Daniel Dymek. To on w samej końcówce zagrał piłkę za obrońców PGE GKS II do Norberta Dregiera. Ten najpierw strzelił w słupek, a potem dobił mocno swój strzał, pakując piłkę w "długi róg" bramki rezerw.

Na boisku iskrzyło, stykowy wynik i derbowy charakter spotkania sprawiły, że kilka razy doszło do spięć między piłkarzami. Ostatecznie Włókniarz wygrał 3:2 i jako jedyny z zespołów z powiatu bełchatowskiego może po pierwszej kolejce dopisać sobie trzy punkty.

- Mecz trudny, przweciwnik okazał się wymagający, choć prowadziliśmy 2:0 i mogliśmy to spokojnie wygrać, ale można powiedzieć, że sami sobie strzeliliśmy dwie bramki - mówił po meczu Rafał Kaczorowski, trener Włókniarza. - Cieszę się, że drugiej połowie dopisało nam szczęscie.

PGE GKS II Bełchatów - Włókniarz Zelów 2:3 (2:2)
0:1 Jakub Dregier (2’)
0:2 Jakub Dregier (9’)
1:2 Michał Lewandowski (24’)
2:2 Konrad Matuszewski (36’)
2:3 Norbert Dregier (88’)

PGE GKS II: Szymon Malicki - Mateusz Orski, Bartłomiej Zieliński, Jakub Kozica, Kacper Wojtczyk, Damian Siewiera (68. Damian Michalak), Kacper Szafrański (76. Damian Warnecki), Michał Lewandowski, Konrad Matuszewski, Daniel Chwałowski, Hubert Berłowski.

Włókniarz: Dawid Wnuk - Mateusz Wroński (Albin Maciejewski), Adrian Łucki, Hubert Muszyński, Mikołaj Raś, Dominik Rosiak (Adrian Olszewski), Błażej Kaliski, Daniel Dymek, Piotr Boczkiewicz (Kamil Bendkowski), Jakub Dregier (Rafał Bednarek), Norbert Dregier.