Omega: Mamy swoją filozofię

2017-08-11 20:12:58

Omega: Mamy swoją filozofię

Omega Kleszczów poprzedni sezon IV ligi zakończyła wysoko, więc apetyty rosną, ale w bogatej gminie tonują nastroje. Bardziej niż walka o awans klub interesuje wierność swojej filozofii stawiania na własnych wychowanków i piłkarzy z regionu.

W poprzednim sezonie drużyna Omegi Kleszczów zajęła trzecie miejsce w IV lidze, najwyższe z zespołów z powiatu bełchatowskiego, więc naturalne wydawać by się mogło, że klub z najbogatszej polskiej gminy powinien mierzyć w walkę o awans. Zwłaszcza, że w zespole zaszła tylko kosmetyczna zmiana. Eryka Smugę, który wyjechał do Norwegii zastąpił sprowadzony ze Zjednoczonych Gmina Bełchatów Michał Konecki.

- Kadra zespołu się nie zmieniła, do zajęć z pierwszą drużyną włączyliśmy najzdolniejszych juniorów - mówi Marcin Zimoch, trener LKS Omegi. 70 procent zespołu to wychowankowie klubu, a reszta to gracze z bezpośrednich okolic Kleszczowa. Taka filozofia budowy drużyny przyświeca Omedze od kilku sezonów i tu nic się nie zmieni. Celem więc jest przede wszystkim ogrywanie swoich piłkarzy, bez specjalnego oglądania się na tabelę.

- U nas zawsze cele są cząsteczkowe, krok po kroku, od meczu do meczu - podkreśla Marcin Zimoch. - Nie chcemy mówić o górnolotnych celach. Nie mamy presji jeśli chodzi o awans, nie napalamy się. Na pewno chcemy się utrzymać, być na bezpiecznym miejscu i ogrywać naszą młodzież - dodaje.

Poza kontuzjowanym Dawidem Bergiem, wszyscy piłkarze są gotowi do gry. Omega sezon zacznie z wysokiego C, wyjazdowym meczem z Wartą Działoszyn, czyli wicemistrzem IV ligi z poprzedniego sezonu. W sparingu lepsi byli działoszynianie (wygrali 4:1).

W przerwie letniej kleszczowianie zagrali pięć sparingów. Wyniki mogą przypominać sinusoidę, choć kibice na meczach się nie nudzili. Padło w nich 31 goli, ale Omega wygrała tylko raz.  

Wyniki sparingów:
* Omega Kleszczów - Warta Działoszyn 1:4 (gol dla Omegi: Paweł Kowalski)
* Omega Kleszczów - Stal Niewiadów 2:2 (Karol Belica, Przemysław Szewczyk)
* Omega Kleszczów - MUKS Konopnica 7:0 (Marek Grabowski 2, Mateusz Roczek, Robert Tomesz, Witold Grzywiński, Adrian Ociepa, Patryk Pajęcki)
* Omega Kleszczów - Sokół Aleksandrów 0:7
* Omega Kleszczów - Termy Ner Poddębice 4:4 (zawodnik testowany 2, Karol Belica, Przemysław Szewczyk).

Skład Omegi Kleszczów na rundę jesienną 2017:
Trener: Marcin Zimoch
Kierownik drużyny: Łukasz Kuc
Bramkarze:
* Paweł Wiśniewski
* Mateusz Gałczyński
* Mateusz Zając
Obrońcy:
* Witold Grzywiński
* Dawid Pałyska
* Szymon Lesiakowski
* Mateusz Roczek
* Patryk Niedbała
* Błażej Miara
Pomocnicy:
* Paweł Kowalski
* Karol Belica
* Dawid Barański
* Adrian Ociepa
* Bartłomiej Pieniążek
* Przemysław Szewczyk
* Robert Tomasz
* Krzysztof Kociniak
* Dawid Berg
* Paweł Pajęcki
Napastnicy:
* Marek Grabowski
* Krzysztof Kowalski
* Piotr Janeczek
* Michał Konecki

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 780191 odwiedzin