Zjednoczeni: Skazani na spadek?

2017-08-11 19:42:52

Zjednoczeni: Skazani na spadek?

Zjednoczeni Gmina Bełchatów rozgrywki IV ligi rozpoczną meczem z Unią Skierniewice. Najważniejsze się, że rozpoczną, bo jeszcze dwa tygodnie temu nie było to takie oczywiste. Klub stanął na krawędzi, ale być może najgorsze ma już za sobą.

O kłopotach "United" pisaliśmy m.in. tutaj. Zjednoczeni po odejściu prezesa Rafała Saternusa stanęli przed olbrzymim problemem organizacyjnym. Klub teraz musi bazować na budżecie z gminy, do tego problem pojawił się w samej drużynie.

Jeszcze w połowie poprzedniego sezonu "United" byli czołowym zespołem IV ligi. Słaby początek wiosny zaowocował odejściem trenera Edwarda Cecota. Zespół, jako grający trener objął Daniel Dymek i doprowadził do udanego finiszu, zakończonego na 5. miejscu w lidze.

Jeszcze w połowie lipca wydawało się, że zespół poprowadzi trener Piotr Bajdziak. Ale okazało się, że klub nie podpisał z nim umowy. Rozmowy się przeciągały, decyzje co do finansowania klubu również. Ostatecznie Bajdziak odszedł, a nowym szkoleniowcem klubu z Emilina został Wiesław Siębor. Siedem lat temu zaczął pracę z młodzieżą w MULKS Łask i na bazie tej drużyny zbudował zespół, który wywalczył awans od okręgówki. Ostatnio był też asystentem w Włókniarzu Pabianice i wydawało się, że zostanie trenerem tej drużyny, ale wybrał jednak wyższą ligę i zespół z gminy Bełchatów.

Zadanie przed nowym szkoleniowcem szalenie trudne. Po zawirowaniach organizacyjnych z klubu odeszło większość piłkarzy, w tym ci kluczowi, jak Konrad Niedzielski (Termy Ner Poddębice), Dominik Cukiernik (Warta Sieradz), Łukasz Matuszczyk, czy Andrzej Dolot (obaj Orkan Buczek).

Zjednoczeni będą mieć bez wątpienia najmłodszy zespół w lidze, praktycznie w całości złożony z juniorów. Znaczna część piłkarzy to chłopcy jeszcze niepełnoletni. Wydaje się, że to zespół skazany na spadek, nie należy wykluczyć dotkliwych porażek, choć miejmy nadzieję, że "United" sprawią sensację i utrą nosy niedowiarkom.

- Chcemy walczyć o utrzymanie - mówi trener Wiesław Siębor. - Drużyna jest bardzo młoda, perspektywicza, ale rozgrywki IV ligi to duże wyzwanie. Mam nadzieję, że ci młodzi chłopcy temu wyzwamniu sprostają - podkreśla i dodaje, że klub szuka jeszcze wolnych piłkarzy z większym doświadczeniem, którzy mogą wzmocnić drużynę. -Ciągle kompletujemy kadrę, do 31 sieprnia mamy czas - dodaje.

Trener "United" to zawodowy żołnierz Wojska Polskiego, starszy sierżant służący w jednostce w Łasku. To, jak mówi zobowiązuje go do pozytywnego myślenia. - Gdybym się miał się skazywać na porażki to nie byłbym w tym miejscu i nie wykonywał zawodu, który wykonuję - podkreśla. - Jestem żołnierzem, nie mogę się poddawać. Trener nie może być pesymistą. Muszę wlewać w umysły chłopaków, że to się uda.

Oby optymizmu starczyło na całą rundę.

W związku z niepewną sytuacją i rozpadem drużyny Zjednoczeni praktycznie przystąpią do rozgrywek z marszu. Zespół zagrał latem dwa sparingi. Mecz z Polonią Piotrków przegrany 4:6 właściwie na nic się zdał, bo z tamtego składu nie ma już większości piłkarzy. W czwartek (wczoraj) Zjednoczeni zagrali towarzysko z ESPN Bełchatów. Przegrali z zespołem z B klasy 1:3 (więcej o tym meczu tutaj).

Sparingi przed sezonem:
* Polonia Piotrków - Zjedniczeni Gmina Bełchatów 6:4 (gole dla Zjednoczonych: Maciej Danecki 2, Krystian Wojtczak 2).
* Zjednoczeni Gmina Bełchatów - EBE SPN Bełchatów 1:3 (Sławomir Duliniec)

Skład Zjednocznych Gmina Bełchatów na rundę jesienną 2017:

Trener: Wiesław Siębor
Bramkarze:
* Michał Mielczarek
* Cezary Znojek
Obrońcy:
* Dawid Cheda
* Sebastian Rożniakowski
* Tomasz Rozpędowski
* Daniel Włodarczyk
* Mikołaj Nowak
* Mateusz Orłowski
* Michał Orzechowski
Pomocnicy:
* Marcin Anioł
* Kacper Książczyk
* Michał Opyd
* Krzysztof Opyd
* Jakub Majchrzak
* Jakub Pospiszył
* Kajetan Pauliński
* Wiktor Rozpędowski
* Sławomir Duliniec
Napastnicy:
* Mateusz Jarczewski
* Mateusz Szkudlarek
* Kacper Pawłowski

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 783710 odwiedzin