Pewne zwycięstwo ESPN nad "United"

2017-08-11 18:04:16

Pewne zwycięstwo ESPN nad "United"

Spotkanie to rozegrano w czwartek 10 sierpnia o godzinie 19:00 na boisku Powiatowego Centrum Sportu. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie swoje IV-ligowe, pucharowe jak i towarzyskie spotkania rozgrywała ekipa Zjednoczonym Gmina Bełchatów. Tym razem gospodarzem meczu był B-klasowicz ESPN Bełchatów.

W zespole Piotra Kurzawskiego zagrało kilku testowanych zawodników. Między innymi byli to: Przemysław Markiewicz (ostatnio na wypożyczeniu ze Zjednoczonych do GLKS Strzelce Wielkie), Wojciech Piechowicz, Michał Kutyba i Rafał Trzmiel (cała trójka ostatnio Zjednoczeni Gmina Bełchatów) oraz Marcin Lewicki (Czarni Rząśnia). Ponadto ESPN trenuje jeszcze dwóch byłych reprezentantów "United" Igora Wolankiewicza oraz Mateusza Wiewiorówskiego, ale Ci dwaj gracze nie mogli wystąpić z różnych względów.

W pierwszej połowie pierwszego gola zdobyli gospodarze tego spotkania. W 17. minucie z lewej strony w pole karne rywali wbiegł Przemysław Markiewicz, który był ewidentnie faulowany przez jednego z defensorów Zjednocznych i nikt nie miał wątpliwości na czele z arbitrem głównym tego meczu, że ESPN-owi należy się rzut karny. Do jedenastki podszedł kapitan Filip Śliwiński, który pewnym i mocnym uderzeniem w lewy dolny róg bramki wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Bliski skutecznej interwencji był golkiper "United" - Cezary Znojek, ale ten strzał był bardzo precyzyjny. Ponadto w pierwszej części tego pojedynku więcej sytuacji strzeleckich stworzyli sobie gospodarze, ale do przerwy było póki co 1:0.

Po wielu zmianach w jednej i drugiej drużynie zaraz na początku drugiej połowy w 48. minucie bramkę na 2:0 zdobył Dawid Ozga po podaniu Michała Kutyby. ESPN cieszył się z drugiego gola, a to pobudziło zawodników Wiesława Siębora do jeszcze większej walki. Piłkarze "United" zmarnowali dwie dogodne sytuacje, ale za trzecim razem się udało. Dośrodkowanie z prawego skrzydła w okolice piątego metra. Tam do główki wyskoczył Sławomir Duliniec, który pewnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki i mieliśmy już tylko 2:1. Dalsza część meczu to znów przeważanie ze strony podopiecznych Piotra Kurzawskiego co potwierdzili w 82. minucie pojedynku. Akcja prawą flanką Dawida Ozgi, precyzyjne podanie po ziemi do zupełnie niepilnowanego Dominika Więcława, a ten pewnym strzałem do niemalże pustej bramki ustala rezultat tego pojedynku.

Mecz ten był szczególny dla kilku zawodników będacych w ESPN, lub testowanych, ponieważ wielu z nich to byli zawodnicy Zjednoczonych. Przede wszystkim drugi raz na ławce trenerskiej w roli kierownika drużyny ESPN Bełchatów zasiadł Hubert Kwiatkowski, który do tej pory swoje obowiązki pełnił w "United", ale jak widać drużyna Zjednoczonych będzie miała duże problemy na IV-ligowym froncie, bowiem posiadają oni w swoim zespole jedynie młodych i niezbyt ogranych na tym poziomie graczy.

ESPN Bełchatów - Zjednoczeni Gmina Bełchatów 3:1 (1:0)

Bramki: 18. Śliwiński (k), 48. Ozga, 82. Więcław - Duliniec

ESPN Bełchatów: Andrzej Ślesiński - Arutr Knaś, Filip Śliwiński (kapitan), Bartosz Michałek, Damian Szewczyk, Przemysław Markiewicz, Wojciech Piechowicz, Kamił Włoch, Karol Szklarski, Marcin Lewicki, Michał Kutyba.

Z ławki rezerwowych weszli: Kacper Wojnowski - Patryk Pauliński, Dawid Ozga, Sabastian Stępień, Dominik Więcław, Jakub Cybularczyk, Kamil Sektura, Dominik Stasiak, Rafał Trzmiel.

fot. Facebook / ESPN Bełchatów

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 780126 odwiedzin