Daniel Lis w finale Pucharu Świata!

2017-07-26 17:31:34

Daniel Lis w finale Pucharu Świata!

To nazwisko wszyscy mieszkańcy Bełchatowa doskonale znają. Mowa tutaj o niezwykle utalentowanej rodzinie Lisów. Jej członkowie w przyszłości na niejednych zawodach międzynarodowych czy Olimpiadach z wielką dumą będą reprezentować nasz kraj z orzełkiem na piersi.

Aniela, Julia i Ida Lis. To trzy siostry, które lekkoatletykę mają w jednym palcu. Ta ostatnia dodatkowo lubi dźwigać ciężary. Do tego ich brat Daniel zakochał się w kalistenice. Co to takiego? Jest to aktywność fizyczna, która polega na treningu siłowym opartym o ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała. Obawiam się, że to rodzeństwo to jakaś niesamotwita i pozytywna mieszanka wybuchowa. Boję się pomyśleć co będzie, gdy forma każdego z nich eksploduje.

Zacznijmy od początku. Lisek w tej dyscyplinie sportu zakochał się niespełna 4 lata temu. Każdy dzień Daniel poświęca swojej pasji przez co wygląda teraz jak wygląda. Powiedzenie "chcę wyglądać jak posąg rzymski, jak sługi boże" w jego przypadku nabiera znaczenia. Myślę, że gdyby 25-letni bełchatowianin "po godzinach" startował w pokazach kulturystycznych to z pewnością i tam odnosiłby sukcesy. No właśnie. Może Daniel to rozważy? Z pewnością Lisek ma w sobie spore zaparcie, podobnie jak jego trzy młodsze siostry. Geny czy jak? Daniel po pracy potrafi zorganizować sobie czas na tyle, że pójdzie na siłownię, ewentualnie na jakieś drążki i dodatkowo tryska energią. W osiąganiu marzeń nie przeszkodziła mu nawet kontuzja bicepsa. Operacja, żmudna rehabilitacja i Daniel wrócił pełen sił do dalszej pracy. Podobnie jak i jego siostra Julia, która również po ciężkiej kontuzji kolana może z mniejszymi sukcesami, ale wróciła do sportu. Oby to nie dotknęło młodszej Idy i Anieli, które również bardzo dobrze prosperują.

Przejdźmy do sedna. Sobota 22 lipca. Daniel Lis w rundzie eliminacyjnej “KenguruProStreet Workout World Cup”we Włoszech w Rzymie zajmuje 3. miejsce i jedzie na finał Pucharu Świata. Po kolei. Dobra pierwsza runda eliminacji i Lisek awansował do drugiej z trzecią notą. Następnie Daniel po kolejnym dobrym występie zanotował awans do rundy finałowej, gdzie zostało już 5 nazwisk. Tam rywalizacja była konkretna, bowiem pierwsze trzy miejsca miały zagwarantowany udział w finale Pucharu Świata. Na szczęście Liskowi udało się przekonać do siebie sędziów i to on stanął na najniższym stopniu podium. Warto podkreślić, że 1. miejsce zajął także Polak - Miłosz Kubacki.

Sobotni występ zmotywował Daniela do jeszcze cięższej pracy, który tak komentuje swój wielki sukces: - Wszystko zawdzięczam mojej kobiecie dzięki, której pojechałem i przygotowałem się na te zawody. Nic nie zatrzyma mnie w drodze po marzenia. Moja ukochana jest dla mnie wszystkim, jest najważniejszą osobą mojego życia. Dzięki niej zacząłem trenować. Podziękowania również należą się mojej całej rodzinie, jak i przyjaciołom, którzy przez cały czas ze mną byli i mnie wspierali. Ten sukces powoduje, że 2 grudnia 2017 roku Daniel poleci na Super Finał Pucharu Świata do Gwadelupy na Wyspy Karaibskie. To z pewnością będzie niesamowita przygoda, ale jest jedno ale.

- Jestem bardzo szczęśliwy, ale sukces ten generuje kolejne koszty. Aby dotrzeć do Gwadelupy muszę osobiście zapłacić za bilety i pokryć wszelkiego rodzaju koszty transportu, a więc szukam sponsora, który pomógłby mi w zgromadzeniu pieniążków, które umożliwią mi ten wyjazd. To dla mnie bardzo wielka szansa na ogromny sukces, której nie zaprzepaszczę. W dodatku jeśli moja ręka pozwoli to w dniach 5-6 sierpnia chcę wystartować w Mistrzostwach Polski Street Workout, które rozgrywane będą w Krakowie, a następnie skupię się już tylko i wyłącznie na przygotowaniach do Pucharu Świata - kończy Daniel.

Całej rodzinie życzymy samych sukcesów, bo z pewnością jeszcze ich trochę będzie, a tacie Daniela - Panu Dariuszowi życzymy więcej takich odbiorów z lotniska, bo chyba warto...

fot. Archiwum prywatne

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 757289 odwiedzin